Zawisza Bydgoszcz ma nowego sponsora

Redaktor | 27 sie 15:45 Spółka Energa z grupy Orlen będzie sponsorem piłkarzy bydgoskiego Zawiszy – ogłosili w piątek (27 sierpnia) na konferencji prasowej wiceprezes firmy Adrianna Sikorska i prezes klubu Krzysztof Bess.

Film bydgoszczan o Wyszyńskim. Jest zwiastun! [WIDEO]

mk | 27 sie 12:27 Dystrbutor KinoŚwiat upublicznił zwiastun produkcji „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”. Produkcja bydgoszczan, braci Macieja i Tadeusza Syków, jest oficjalnym filmem beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Przybysz, gość i głupiec [KOMENTARZ]

Redaktor | 27 sie 10:07 „Gościem byłem, a przyjęliście mnie” (Mt 25, 35), „Byłem gościem, a nie przyjęliście mnie” (Mt 25, 43). Na te wersety Ewangelii powołują się chętnie rozmaici politycy i samozwańczy egzegeci nie tylko w dniach i tygodniach ostatnich.

Szesnasta odsłona Jacka Kaczmarskiego [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 27 sie 08:36 W dniach 11–12 września wielbiciele pieśni Jacka Kaczmarskiego już po raz szesnasty spotkają się w Bydgoszczy na Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”. Gośćmi wydarzenia będą Wojtek Gęsicki z zespołem, Jacek Kleyff i Nasta Niakrasava, która po raz pierwszy w historii bydgoskiego festiwalu zaśpiewa „Mury” po białorusku.

Granica przyzwoitości [FELIETON]

Redaktor | 26 sie 15:57 Nigdy nie dziwią mnie emocje zwykłych odbiorców polityki. Mają prawo do własnej oceny sytuacji i jedne rzeczy ich cieszą, inne (pewnie częściej) irytują. Natomiast wpisy aktywnych polityków czy ludzi mediów, którzy z uprawiania i opisywania polityki żyją, są dzisiaj najczęściej manipulacją pozwalającą osiągnąć własne cele – wzbudzić strach, zmobilizować elektorat,...