„Wybębnili” rekord Guinnessa

Andrzej Pawełczak | 14 cze 2017 Przyszło potwierdzenie: Bydgoszcz ma swój rekord Guinnessa. W czerwcu ubiegłego roku podczas festiwalu Drums Fusion ustanowiono go w grze na największym bębnie świata. W strugach deszczu wybębniło rekord 296 osób.

Dzakanowski: Trzeba ujawnić koszty systemu gospodarowania odpadami

Magdalena Liczkowska | 14 cze 2017 Radny Bogdan Dzakanowski wystosował oświadczenie, w którym domaga się od prezydenta Rafała Bruskiego dokładnego rozliczenia kosztów funkcjonowania dotychczasowego systemu gospodarowania odpadami. Inicjatywę Dzakanowskiego poparło 12 spośród 29 Rad Osiedli.

Długi weekend w Bydgoszczy [PRZEWODNIK]

Redaktor | 14 cze 2017 Koncerty, wydarzenia sportowe i imprezy plenerowe to tylko niektóre z atrakcji czekających na nas w długi weekend. Sprawdź, co będzie działo się w mieście w najbliższych dniach!

Trwają finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika

Redaktor | 13 cze 2017 16 drużyn ze szkół podstawowych z regionu bierze udział w finałach 9. edycji Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika w Śliwicach i Lińsku (powiat tucholski). Rywalizują o miano najlepszej piłkarskiej szkoły.

Wywóz śmieci po staremu. Podwyżek nie będzie

Wojciech Bielawa | 13 cze 2017 Prezydent Rafał Bruski wycofał się z pomysłu naliczania opłaty za śmieci w zależności od metrów kwadratowych mieszkania. Nie będzie także żadnej podwyżki. Ratusz chce natomiast ścigać tych mieszkańców, którzy za śmieci nie płacą w ogóle.