Obcokrajowcy zagrają i zaśpiewają w MCK

Magdalena Liczkowska | 15 kwi 2017 Koncert „Jesteśmy tutaj!" to część projektu "Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna". W jego ramach na scenie MCK wystąpią muzycy z Ukrainy, Włoch, Chin, Łotwy i Ghany na co dzień mieszkający w Bydgoszczy.

O. Sierzputowski: Tak widzę Chrystusa na drodze krzyżowej

Magdalena Gill | 14 kwi 2017 – Chcieliśmy pokazać liberalizm, egocentryzm, banalizację seksualności i wszystko, co dotyka dziś młodych, a jednocześnie biednego, zakrwawionego Chrystusa, który nie boi się wejść w ten świat ze swoją miłością i z miłości umrzeć – opowiadają autorzy scenariusza młodzieżowej drogi krzyżowej w rozmowie z Magdaleną Gill.

Sikorski zeznawał w sprawie tragicznego lotu do Smoleńska

Wojciech Bielawa | 12 kwi 2017 - To nie była, ani oficjalna, ani państwowa wizyta. Zręczne jest sformułowanie pielgrzymka – zeznał przed Sądem Okręgowym w Warszawie Radosław Sikorski. Były szef MSZ jest świadkiem w procesie Tomasza Arabskiego, oskarżonego o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska.

Animocje z kinem japońskim

Andrzej Pawełczak | 11 kwi 2017 Tematem przewodnim tegorocznej siódmej już edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animocje będzie animacja japońska. W programie, między innymi pokazy filmów, spotkania z twórcami, wystawy i warsztaty.