Ponadczasowe paski

Redaktor | 17 kwi 2017 Paski to jeden z najbardziej popularnych wzorów. Trend na pasiaste ubrania powraca do nas cyklicznie, a tak naprawdę nigdy nie wychodzi z mody. Kto by pomyślał, że powstanie tak uniwersalny motyw, który ponadto świetnie prezentuje się w różnego rodzaju stylizacjach.

Punk i rockn'roll na cenzurowanym

Redaktor | 17 kwi 2017 Wydawać by się mogło, że cenzura i inne podobne środki nacisku są charakterystyczne wyłącznie dla dyktatur czy państw autorytarnych. Nie ominęły jednak także muzyki rozrywkowej w powojennych ustrojach demokratycznych.

Wycięli hołubca w Machu Picchu

Magdalena Gill | 16 kwi 2017 Peruwiańskie „El condor pasa” w wykonaniu bydgoszczan podbiło publiczność festiwalu „Mi Peru” w Limie. Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska był tam rozchwytywany.

Pięć języków miłości

Redaktor | 16 kwi 2017 Gary Chapman, autor bestsellerowych poradników, terapeuta par w kryzysie, najbardziej znany jest z prostego, a rewolucyjnego odkrycia: wiele problemów małżeńskich nie bierze się z braku miłości, a z tego, że nie czujemy się kochani. Być może druga osoba okazuje miłość w inny sposób, niż oczekujemy?

Bydgoska Święconka na Starym Rynku [GALERIA]

Redaktor | 15 kwi 2017 Jak co roku, na bydgoskim Starym Rynku odbyło się wspólne święcenie wielkanocnych pokarmów. Potrawy pobłogosławił ordynariusz diecezji bydgoskiej biskup Jan Tyrawa.

Skład kosmetyków jak tablica Mendelejewa

Redaktor | 15 kwi 2017 Na rynku konsumenckim, obok wysoko przetworzonej żywności, obecne są także wysoko przetworzone kosmetyki, których skład często obejmuje kilkadziesiąt substancji. Jak rozpoznać, które z nich mogą być szkodliwe dla zdrowia?

Obcokrajowcy zagrają i zaśpiewają w MCK

Magdalena Liczkowska | 15 kwi 2017 Koncert „Jesteśmy tutaj!" to część projektu "Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna". W jego ramach na scenie MCK wystąpią muzycy z Ukrainy, Włoch, Chin, Łotwy i Ghany na co dzień mieszkający w Bydgoszczy.