Honorowy obywatel Bydgoszczy ma polską krew na rękach

Wojciech Bielawa | 20 mar 2017 Michał Rola-Żymierski wciąż jest honorowym obywatelem Bydgoszczy. Historyk Krzysztof Halicki z Archiwum Państwowego w Bydgoszczy zaapelował do władz miasta, aby pozbawiły sowieckiego szpiega tego zaszczytnego tytułu.

Awantura o teatr po wyborze nowego dyrektora

Magdalena Gill | 20 mar 2017 Po rekomendacji Łukasza Gajdzisa na nowego szefa teatru, przeciwnicy linii repertuarowej Pawła Wodzińskiego odetchnęli. Jego zwolennicy jednak nie zamierzają ustąpić – żądają upublicznienia dokumentów konkursowych, a aktorzy zapowiadają protesty.

Wystawa „Zielone Perły” w bibliotece UKW

Redakcja | 20 mar 2017 Biblioteka UKW zaprasza na wystawę zdjęć Bogdana Dąbrowskiego „Zielone Perły”. Wernisaż odbędzie się w środę 29 marca na II piętrze budynku przy ul. Szymanowskiego 3.

Nowe osiedla na nadwiślańskich terenach

Redakcja | 20 mar 2017 W Fordonie kolejni inwestorzy rozpoczynają realizację swoich projektów. Po wybudowaniu nowej linii tramwajowej, tereny między ulicami Wyzwolenia i Bora-Komorowskiego stopniowo wypełniane są zabudową.

Młodzi wychodzą na ulice, by ewangelizować rówieśników

Magdalena Gill | 19 mar 2017 Młodzi z bydgoskich duszpasterstw są już po próbach w plenerze przed drogą krzyżową, która przejdzie ulicami Bydgoszczy 25 marca. – To nie będzie tradycyjne nabożeństwo. Chrystus po drodze napotka sytuacje z życia młodych – zapowiadają. 

Kryzys bydgoski 1981 roku

Redaktor | 19 mar 2017 Lokalny incydent, jaki miał miejsce w Bydgoszczy 19 marca 1981 r., przekształcił się w ogólnopolski kryzys społeczno-polityczny, o którym dyskutowano nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.

Co warto mieć w szafie? Radzi bydgoska blogerka

Redaktor | 18 mar 2017 W szafie każdej kobiety powinny znaleźć się ubrania z serii „basic”. Niezastąpione są klasyczne koszulki w stonowanych kolorach, uniwersalne marynarki i ponadczasowe jeansy – radzi Beata Bujanowska, autorka bloga „My way of”.

Nowa instytucja kultury w Bydgoszczy otwarta

Magdalena Liczkowska | 18 mar 2017 Zabytkowy budynek dawnej rzeźni przy galerii Focus Mall ma nowych najemców. Właśnie otwarto w nim Bydgoskie Centrum Sztuki oraz Sopocki Dom Aukcyjny.