Gość nie wpycha się nieproszony

Michał Jędryka | 12 mar 2017 Nie sposób wskazać w moim kazaniu nawet krztyny nienawiści. Wzywam tam do miłości, ale odpowiedzialnej i uporządkowanej - mówi ks. Roman Kneblewski o słowach zacytowanych w spektaklu „Bóg w dom”.

Ambitne brzmienie Bydgoszczy

Redakcja | 11 mar 2017 Nasza scena muzyki niezależnej jest w Polsce dobrze rozpoznawalna. W mieście działają cenione przez słuchaczy w całym kraju kapele z niemal każdego gatunku – od metalu i rocka, przez reggae, po jazz i hip hop.

Wiceminister Bartosz Kownacki nie ma czasu na dyskoteki [ROZMOWA]

Wojciech Bielawa | 11 mar 2017 Warszawiak, od dwóch kadencji poseł ziemi bydgoskiej, prawa ręka Antoniego Macierewicza w Ministerstwie Obrony Narodowej. Nie ma czasu na imprezowanie, bo jest zajęty reformowaniem i dozbrajaniem polskiej armii. Bartosz Kownacki w rozmowie z "Tygodnikiem Bydgoskim" tłumaczy, dlaczego Donald Trump będzie dobrym prezydentem USA i wyjaśnia, co może zrobić dla bydgoskiego lotniska i...

Bydgoszcz chce zacieśnić współpracę z Trójmiastem

Wojciech Bielawa | 7 mar 2017 Remont linii kolejowej prowadzącej do portu w Gdyni, budowa drogi S5, terminalu cargo na lotnisku i portu rzecznego. To elementy, które muszą zostać spełnione, aby Bydgoszcz stała się „zapleczem” dla morskich portów na Wybrzeżu.

PiS nie poprze projektu prezydenta o metropolii bydgoskiej

Wojciech Bielawa | 6 mar 2017 Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wraz z doradcami przygotował projekt ustawy o Bydgoskim Związku Metropolitalnym. Zaapelował, aby projekt poparli bydgoski parlamentarzyści. Posłowie PiS wyrażają się krytycznie o tej inicjatywie.

Droga Krzyżowa skomponowana przez bydgoszczanina

Magdalena Gill | 6 mar 2017 Połączone chóry i zespoły z Bydgoszczy i Niemcza, a także orkiestra złożona z młodych muzyków wystąpią w muzycznej Drodze Krzyżowej, skomponowanej przez bydgoszczanina Michała Biechowskiego.