PiS nie poprze projektu prezydenta o metropolii bydgoskiej

Wojciech Bielawa | 6 mar 2017 Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wraz z doradcami przygotował projekt ustawy o Bydgoskim Związku Metropolitalnym. Zaapelował, aby projekt poparli bydgoski parlamentarzyści. Posłowie PiS wyrażają się krytycznie o tej inicjatywie.

Droga Krzyżowa skomponowana przez bydgoszczanina

Magdalena Gill | 6 mar 2017 Połączone chóry i zespoły z Bydgoszczy i Niemcza, a także orkiestra złożona z młodych muzyków wystąpią w muzycznej Drodze Krzyżowej, skomponowanej przez bydgoszczanina Michała Biechowskiego.

Zapalmy znicz na grobie Leszka Białego

Redaktor | 2 mar 2017 72 lata temu Leszek Biały został zamordowany przez UB. W rocznicę śmierci bydgoskiego bohatera, IPN organizuje uroczystość. Na grobie Leszka Białęgo zostaną zapalone znicze i złożone kwiaty.

Minister Rafalska w Bydgoszczy: 500+ działa jak należy

Magdalena Liczkowska | 2 mar 2017 Umieszczanie dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych jedynie w ostateczności, ograniczenie liczebności tych ośrodków oraz podwyższenie wieku przebywających tam dzieci to główne założenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które podkreśliła Elżbieta Rafalska podczas dzisiejszego pobytu w Bydgoszczy.