Sport 9 sie 20:28 | Redaktor
Zawisza wygrał z Vinetą Wolin

W pierwszym w sezonie meczu na własnym boisku niebiesko-czarni wygrali 1:0 z Vinetą Wolin. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 24. minucie piątkowego (9 sierpnia) spotkania Betclic3Ligi Krystian Sanocki.

Zawisza rozpoczął sezon od remisu 0:0 na wyjeździe z beniaminkiem Wybrzeżem Rewalskim Rewal. W piątkowe (9 sierpnia) popołudnie bydgoszczanie chcieli dobrze zaprezentować się własnym kibicom i wygrać z gośćmi z Wolina, aby utrzymać kontakt z czołówką tabeli i pokazać, że będą liczyć się w walce o awans. Od początku niebiesko-czarni ruszyli na przeciwnika i zepchnęli przyjezdnych do obrony. W pierwszym kwadransie nie udało się jednak zdobyć gola. Ale gdy wydawało się, że obraz gry na boisku się wyrównuje, gospodarze przeprowadzili skuteczną akcję, którą celnym strzałem w 24 minucie zakończył Krystian Sanocki.

Przez kolejne minuty trwała zażarta walka. Ekipa Vinety dążyła do wyrównania. W drugiej połowie zdobyła nawet optyczną przewagę. Zawisza grał mądrze, a w końcówce umiejętnie wybijał rywali z rytmu i oddalał grę od własnego pola karnego. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

W drugim piątkowym meczu drugiej grupy Betclic3Ligi Unia Swarzędz przegrała u siebie z Gryfem Słupsk 2:4. Pozostałe pary drugiej kolejki: