Aleje Ossolińskich. Rozpoczęła się modernizacja alei Dębowej
fot. UMB
Na początku stycznia rozpoczęła się modernizacja aleii Dębowej w Śródmieściu. Zmieni się nie tylko estetyka, ale także komfort korzystania z deptaka. Zamontowane zostaną stylowe ławki, donice na kwiaty. Uporządkowane zostaną także przejścia dla pieszych.
Inne z kategorii
Wakacje składkowe są już bardzo popularne. ZUS wciąż przyjmuje wnioski
Już nie będzie śmierdzieć z Siernieczka. Remondis uszczelnił swoje hale
Prace, pomimo zimowej aury, rozpoczęły się na początku stycznia. W pierwszej kolejności zabezpieczono istniejący drzewostan – w tym wielowiekowe dęby. Rozpoczęły się też pierwsze prace przygotowawcze: zdemontowano elementy małej architektury. Teraz ściągana jest istniejąca nawierzchnia.
fot. UMB
W ramach modernizacji wymieniony zostanie trakt spacerowy. Zastosowana zostanie całkowicie przyjazna dla środowiska nawierzchnia mineralna. Po nowej ścieżce będą mogły poruszać się osoby z niepełnosprawnościami.
W otoczeniu kilkudziesięciu dębów czerwonych zamontowane zostaną stylowe ławki, kosze na śmieci i psie odchody. Nowością będą także donice na kwitnące kwiaty. Całość zostanie wkomponowana w istniejącą zieleń – w tym urokliwym miejscu rośnie 81 dębów czerwonych. Przy okazji modernizacji przygotowane zostanie podłoże dla 46 nowych dębów czerwonych.
W związku z historycznym charakterem tego miejsca, prace są prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Przy sprzyjających warunkach pogodowych prace potrwają około 5 miesięcy. Koszt to niemal pół miliona złotych.
fot. UMB
W ramach inwestycji przewiduje się również niewielką przebudowę fragmentu istniejącego skrzyżowania Alei Ossolińskich z ul. Kopernika/Szymanowskiego. W miejscu obecnego skrzyżowania nawierzchnia drogowa zostanie wyniesiona do wysokości nawierzchni rewitalizowanej alei co umożliwi pieszym swobodne przemieszczanie się wzdłuż tego traktu i jednocześnie wpłynie na ograniczenie prędkości pojazdów. Zastosowane rozwiązanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu.
źródło: UMB