„Dobry start”- jak uzyskać świadczenie?
fot. ilustracyjna, Pixabay
Wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny. Uprawnione osoby mogą złożyć wniosek o świadczenie 300+ w ramach Programu „Dobry start”. Świadczenie to wypłaca ZUS, a wnioski można składać do 30 listopada.
Inne z kategorii
Wakacje składkowe są już bardzo popularne. ZUS wciąż przyjmuje wnioski
Już nie będzie śmierdzieć z Siernieczka. Remondis uszczelnił swoje hale
W ramach programu „Dobry start” rodzice i opiekunowie dzieci mogą otrzymać jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł na zakup podręczników i artykułów szkolnych. Wnioski o świadczenie z rządowego programu ( tzw. 300+) można złożyć wyłącznie elektronicznie:
-
za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
-
za pośrednictwem portalu Emp@tia,
-
przez serwisy elektroniczne niektórych banków.
Osoby, które nie mają możliwości skorzystania z ww. sposobów złożenia wniosku, ZUS zachęca
do składania wizyt w placówkach. Na Salach Obsługi Klientów pracownicy ZUS udzielą pomocy w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300+. W tym celu pracownicy Zakładu będą także w razie potrzeby pełnić dyżury w wybranych jednostkach terenowych urzędów miasta, gminy, Poczty Polskiej i KRUS.
Rodzice, którzy będą chcieli złożyć wniosek o świadczenie 300 plus, powinni pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód osobisty, numer rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie, adres mailowy, a także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20. roku życia i jest osobą z niepełnosprawnością. Konieczna jest również znajomość numeru PESEL dziecka oraz nazwa i adres szkoły do której dziecko uczęszcza.
Miejsca i terminy najbliższych dyżurów:
Informację o zaplanowanych dyżurach znajdziecie Państwo na stronie www.zus.pl.
źródło: ZUS