AKTUALNE 6 paź 15:47 | Redaktor
 Gaudeamus na Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy [GALERIA ZDJĘĆ]

XXVI inauguracja Roku Akademickiego odbyła się w sobotę (5 października) w Auli Maior Wyższej Szkoły Gospodarki. Zaproszonych gości, wykładowców i studentów przywitał tradycyjnie J.M. Rektor prof. WSG dr Marek Chamot.

Wykład inauguracyjny pt. „Problemy i wyzwania kształcenia na poziomie wyższym w perspektywie uczenia się przez całe życie” wygłosiła prof. WSG dr Alicja Kozubska.

fot. Jacek Rudniewski

W imieniu zaproszonych gości głos zabrali:

poseł do Parlamentu Europejskiego Marcin Sypniewski, posłanka na Sejm RP Iwona Kozłowska, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Grażyna Dziedzic oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Elżbieta Rusielewicz i Lech Zagłoba-Zygler.

fot. Jacek Rudniewski

XXVI inauguracja Roku Akademickiego odbyła się w 5 października w Auli Maior Wyższej Szkoły Gospodarki. Zaproszonych gości, wykładowców i studentów przywitał tradycyjnie J.M. Rektor prof. WSG dr Marek Chamot.

Zwrócił on uwagę na to, że Wyższa Szkoła Gospodarki pozostaje liderem wprowadzania nowych form edukacji praktycznej. W tym roku rozpocznie, we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, pilotaż kształcenia specjalistycznego  – studiów krótkiego cyklu dedykowanych sektorom energetyki odnawialnej, automotive oraz sztucznej inteligencji. Wzmacnia potencjał naszego regionu kształceniem podyplomowym i takimi prestiżowymi inicjatywami jak pierwsza w Bydgoszczy Szkoła Psychoterapii czy programami MBA dla sektora menedżerów medycznego.

Najlepszym potwierdzeniem, że w zakresie zadań edukacyjnych wybrany został odpowiedni kurs jest sukces tegorocznej rekrutacji, w której liczba zgłoszeń wzrosła w stosunku do roku ubiegłego o prawie 25 proc., osiągając rekordowy w historii uczelni poziom prawie 3 tysięcy przyjętych kandydatów. W zakresie studiów stacjonarnych ponownie usytuuje to WSG w ścisłej czołówce uczelni niepaństwowych w kraju. Natomiast w zakresie studiów niestacjonarnych WSG znacząco wyprzedza wszystkie regionalne uniwersytety publiczne.

Jednym z filarów dynamicznego rozwoju Wyższej Szkoły Gospodarki jest także umiędzynarodowienie. Uczelnia kładzie szczególny nacisk na zwiększenie liczby międzynarodowych partnerstw oraz projektów, co stanowi istotną część strategii na przyszłość. W ostatnich latach zintensyfikowane zostały działania zmierzające do poszerzenia współpracy z zagranicznymi ośrodkami akademickimi, zarówno w ramach programów Erasmus+, jak i poprzez bilateralne porozumienia z uczelniami na całym świecie rozwijając autorski program Copernicus.

W podziękowaniu za wieloletnią służbę i wkład w rozwój Uczelni Senat Wyższej Szkoły Gospodarki przyznał prof. WSG dr Alicji Kozubskiej „Statuetkę WSG”. Od 1 września 2010 r. pełniła ona funkcję Prorektora ds. kształcenia i studentów. Pełniąc tę funkcję Pani Profesor Alicja Kozubska wdrożyła kilka innowacyjnych rozwiązań w zakresie organizacji studiów i efektywności kształcenia, w tym innowacje podnoszące jakość studiów i jakość kształcenia. Za swoją długoletnią działalność dydaktyczną i organizacyjną otrzymała w 2012 r. Medal KEN oraz liczne wyróżnienia w Uczelni.

Profesor Alicja Kozubska wygłosiła wykład inauguracyjny pt. „Problemy i wyzwania kształcenia na poziomie wyższym w perspektywie uczenia się przez całe życie”.

Źródło: WSG


Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor