Koniec wakacji nie oznacza końca bonu turystycznego [KOMUNIKAT]
fot. ilustracyjna/Toa Heftiba, Unsplash
Nie wszyscy rodzice wraz z dziećmi mogli w te wakacje wykorzystać bon turystyczny. Ci, którzy nie zdążyli, mają na to czas. Bonem można płacić do końca marca 2022 roku. Można nim opłacić weekendowe wyjazdy z rodziną, ferie zimowe czy też wakacyjne pobyty w kraju np. w przyszłym roku.
Inne z kategorii
Wakacje składkowe są już bardzo popularne. ZUS wciąż przyjmuje wnioski
Już nie będzie śmierdzieć z Siernieczka. Remondis uszczelnił swoje hale
W całej Polsce z bonów może skorzystać ponad 4 mln osób, z czego przeszło 887 tys. uprawnionych już aktywowało bon. Mieszkańcy naszego województwa chętnie korzystają z tego rozwiązania. Spośród ponad 215,5 tys. przygotowanych bonów turystycznych, aktywowali już przeszło 46,5 tys., czyli 22 proc. Najwięcej bonów, bo aż 25 proc. aktywowano w woj. śląskim, natomiast najmniej – 15 proc. w lubelskim.
Polski Bon Turystyczny jest wsparciem nie tylko dla polskich rodzin, ale także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500 plus im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak, aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
Z wykorzystaniem bonu nie trzeba się spieszyć. Można nim płacić za noclegi i imprezy turystyczne na terenie Polski nie tylko w wakacje. Wyjazd może odbyć się w późniejszym terminie. Ważne by płatność bonem, która rezerwuje pobyt w wybranym miejscu, była wykonana najpóźniej w 31 marca 2022 roku.
Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego