Młyny Rothera wśród laureatów konkursu Lodołamacze 2024
Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera zajęło pierwsze miejsce na etapie regionalnego konkursu Lodołamacze 2024 w kategorii „Przyjazna Przestrzeń”. Statuetki przyznawane są już od 19 lat dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, założoną przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
Inne z kategorii
Wakacje składkowe są już bardzo popularne. ZUS wciąż przyjmuje wnioski
Już nie będzie śmierdzieć z Siernieczka. Remondis uszczelnił swoje hale
17 października Młyny Rothera wezmą udział w gali finałowej konkursu w Warszawie. Nagrodę przyznano za osiągnięcia w tworzeniu przestrzeni dostępnych dla wszystkich, które umożliwiają szerokiemu gronu odbiorców dostęp do oferty edukacyjnej i kulturalnej. Przedstawiciele fundacji, firm i instytucji z różnych stron kraju w czwartek (5 września) wzięli udział w regionalnej gali XIX edycji konkursu Lodołamacze 2024 w Bydgoszczy. Według danych organizatorów, wpłynęło ponad 600 zgłoszeń konkursowych, w dziesięciu różnych kategoriach.
Zespół pracowników Młynów Rothera angażuje się w promowanie inkluzywności i w dążenie do zapewnienia równych szans korzystania z zasobów kulturowych. Świadczą o tym, nie tylko codzienne działania, ale i m.in. liczne szkolenia z dostępności we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.
Młyny Rothera otwierają się na nowoczesne inicjatywy, to m.in.: interaktywne ekspozycje dostosowane do osób o różnych potrzebach, aplikacje mobilne umożliwiające dostęp do informacji w kilku językach oraz nowoczesne narzędzia wspomagające osoby z niepełnosprawnościami. Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera od początku swojego istnienia kładzie duży nacisk na dostosowywanie przestrzeni i rozwój technologii ułatwiających dostęp do swoich zasobów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i dbałości o potrzeby wszystkich użytkowników, Młyny Rothera uzyskały pierwsze miejsce w kategorii „Przyjaznej przestrzeni” w regionalnym konkursie Lodołamacze 2024.
Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera to dynamiczne miejsce spotkań nauki, kultury i sztuki, zlokalizowane w zabytkowym kompleksie młynów w samym sercu Bydgoszczy. Misją miejsca jest popularyzacja wiedzy i promowanie kultury w sposób nowoczesny, dostępny dla wszystkich. Poprzez innowacyjne wystawy, warsztaty i wydarzenia, zespół stara się inspirować i edukować różnorodne grupy odbiorców, przyczyniając się do tworzenia społeczeństwa opartego na wiedzy i równym dostępie do zasobów kulturowych.
Zobowiązaniem instytucji kultury jest tworzenie przestrzeni, która jest w najlepszy możliwy sposób przyjazna i bezpieczna dla osób z różnymi potrzebami. Droga do ideału, czyli instytucji w pełni dostępnej dla każdego i każdej, jest długa, trudna, ale będziemy nią dalej podążać. – zaznacza Sławomir Czarnecki, Dyrektor Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera.
To kolejne wyróżnienie dla instytucji. W czerwcu Młyny otrzymały Certyfikat Znak Jakości Obiekt/Usługa Przyjazna Osobom z Niepełnosprawnościami, przyznawany przez Lokalną Sieć Współpracy, w której skład wchodzi grono niezależnych ekspertów z obszarów nauki, turystyki i rekreacji oraz działań na rzecz osób z niepełnosprawności.
Źródło: Młyny Rothera