Niebawem pierwsze spektakle w Teatrze Kameralnym [Zdjęcia]
fot. Anna Kopeć
Zespół Teatr Kameralny odebrał klucze do zrewitalizowanego gmachu u zbiegu ulic Grodzkiej i Podwale. Na pierwsze spektakle placówka zaprosi na początku przyszłego roku. W teatrze odbywają się już pierwsze próby.
Inne z kategorii
ZUS przypomina - ostatnia szansa na 300 plus
- Bydgoszcz odzyskuje po wielu latach drugą scenę teatralną – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski na zwołanej we wtorek (5 października) konferencji. – Liczę, że zespół dyrektora Mariusza Napierały, pełen ciekawych pomysłów wykorzysta wszystkie możliwości techniczne nowoczesnego gmachu. Inwestycji związana z rewitalizacją teatru wyniosła niemal 30 milionów złotych. Z czego blisko połowa to środki europejskie – zaznaczył prezydent.
Profil działania Teatru Kameralnego – mówiła zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz – skierowany będzie głównie do młodego widza, do dzieci i młodzieży. Został on wypracowany w drodze szerokich konsultacji społecznych. – Chcemy, aby nasza młodzież, nasze dzieci od przedszkola aż do szkół ponadpodstawowych regularnie korzystały z tej bogatej oferty teatru – dodała i zapowiedziała, że wraz z dyrektorem teatru Mariuszem Napierałą wypracowują program współpracy Teatru Kameralnego z bydgoskimi przedszkolami i szkołami. – Cieszmy się z tego obiektu, mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli świętować otwarcie i podziwiać kolejne premiery – podkreśliła Waszkiewicz.
Scena została wyposażona w liczne urządzenia techniczne. To między innymi jedyna w Bydgoszczy na stałe wbudowana scena obrotowa. Oprócz tego 16 wyciągów elektrycznych, wyciąg kurtynowy, trzy mosty oświetleniowe i zapadnię towarowo-dekoracyjną.
fot. Anna Kopeć
– Chciałbym zaprosić wszystkich mieszkańców do odwiedzenia Teatru Kameralnego. To jest teatr dla Państwa – dla dzieci i dla młodzieży – mówił dyrektor teatru Mariusz Napierała.
Powierzchnia Teatru Kameralnego to 3418 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, na sali teatralnej znajduje się 13 rzędów foteli, a na widowni mogą zasiąść 232 osoby. Obiekt jest w całości dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Część korytarzy ma charakter pochylni. Przy schodach znajdują się podnośniki, a komunikację pomiędzy piętrami zapewniają windy. Na górnych kondygnacjach znajdują się m.in. sale prób.