Poradź się notariusza - bezpłatnie. Dzień Otwarty Notariatu 2020
mat. Krajowej Rady Notariatu
„Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem” – to temat przewodni 11. edycji Dnia Otwartego Notariatu. W sobotę 28 listopada notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych pozwalających lepiej chronić majątek. Kontakt będzie możliwy telefonicznie, mailowo i za pośrednictwem Facebooka.
Inne z kategorii
Rok pełen wyzwań w wykonaniu CSWOT
Dzień Otwarty Notariatu to akcja realizowana już po raz 11. przez Krajową Radę Notarialną
i rady izb notarialnych. Jej celem jest podnoszenie świadomości prawnej poprzez informowanie o rodzajach umów i czynnościach notarialnych, które będą odpowiednie
dla realizacji zakładanych celów (...).
Na jakie tematy można porozmawiać z notariuszem?
Rejenci w czasie Dnia Otwartego Notariatu będą udzielać informacji związanych z ochroną majątku i bezpieczeństwem obrotu prawnego. Będzie można zapytać, jak bezpiecznie zawrzeć umowę najmu, jak podzielić majątek spadkowy, dokonać podziału majątku przed rozwodem i po rozwodzie, jak prawidłowo sporządzić testament, odrzucić spadek czy zrzec się dziedziczenia. Notariusze doradzą również, jak ustrzec się przed złymi pożyczkami oraz nie dać się oszukać przy umowach przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie.
W kancelarii notarialnej można załatwić także sprawy ważne z punktu widzenia przedsiębiorców, takie jak m.in. zabezpieczenie roszczeń, zawarcie ugody czy powołanie zarządcy sukcesyjnego. Wielu czynności prawnych można dokonać alternatywnie przed sądem i w kancelarii notarialnej (np. sprawy związane z dziedziczeniem czy umowy alimentacyjne), tym samym oszczędzając czas i pieniądze. (...) Na temat wszystkich czynności notarialnych – na kilka różnych sposobów – będzie można porozmawiać z rejentem w ostatnią sobotę listopada, między 10.00 a 16.00.
Partnerem merytorycznym tegorocznej edycji jest Rzecznik Finansowy, którego eksperci będą towarzyszyć notariuszom. Mailowo i na czacie poinformują, na co należy zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy kredytu, także hipotecznego, oraz zawieraniu umowy pożyczki. Tzw. nieautoryzowane transakcje to coraz większy problem klientów banków – doradzą, co zrobić, gdy z naszego konta znikną pieniądze, a nam nic nie wiadomo o realizowanych przez nas transakcjach.
W jaki sposób można porozmawiać z notariuszem?
W tym roku informację prawną będzie można uzyskać na kilka sposobów:
- w indywidualnych rozmowach prowadzonych telefonicznie
Białystok i okolice: 85 688 13 10
Gdańsk i okolice: 58 727 30 41 - Katowice i okolice: 32 205 05 08
- Kraków i okolice: 12 442 95 07
- Lublin i okolice: 81 532 80 46
- Łódź i okolice: 42 620 09 05
- Poznań i okolice: 61 669 83 20
- Rzeszów i okolice: 17 283 22 50
- Szczecin i okolice: 91 443 55 81
- Warszawa i okolice: 22 100 90 03
- Wrocław i okolice: 71 738 17 23
w odpowiedzi na pytania nadesłane mailem na adres pytanie@porozmawiajznotariuszem.pl lub na czacie i w trakcie transmisji prowadzonej na żywo na profilu Porozmawiaj
z Notariuszem na FB.
Krajowa Rada Notariatu, skróty, zmiany - red.