AKTUALNE 17 sty 14:19 | Redaktor
Poznaliśmy nowych wicewojewodów kujawsko-pomorskiego

fot. KPUW w Bydgoszczy

16 stycznia, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel przedstawił nowych wicewojewodów. Nominacje stanowią ważny krok w kierunku wzmocnienia struktur administracji publicznej województwa. Na stanowiska wicewojewodów zostali powołani Piotr Hemmerlig oraz Michał Koniuch.

Nowi wicewojewodowie mają doświadczenie związane z administracją publiczną, rozwojem regionalnym oraz współpracą międzysektorową.

Wojewoda Michał Sztybel podkreślił, że nowi wicewojewodowie wniosą istotny wkład w procesy decyzyjne oraz efektywnie pomogą w reprezentowaniu Rządu w terenie.

Podkreślił, że „Nie ma co ukrywać, że stanowiska wojewodów to stanowiska polityczne. To które ugrupowanie w ramach koalicji 15 października będzie miało wpływ na określone stanowisko, wynikało z rozmów między liderami partii. Otrzymywałem pytania, czy mam na to jakikolwiek wpływ. Mogę powiedzieć, że miałem jeden podstawowy wpływ, miałem prawo weta. Stoimy tu wszyscy razem, to znaczy, że tego weta w sposób oczywisty nie było. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy bardzo dobrze współpracować. Zależało mi żeby to powiedzieć, bo pojawiają się głosy, że jak duża koalicja, to pewnie za chwilę się rozpadnie i pewnie nie będziemy ze sobą współpracować do kolejnych wyborów. Chciałbym, żeby przekaz był jasny. Współpracujemy, będziemy współpracowali i jestem przekonany, że ta współpraca będzie bardzo dobrą współpracą dla województwa kujawsko-pomorskiego.”

Piotr Hemmerlig: obszarami jego nadzoru będą m.in.: polityka społeczna, nadzór nad Państwową Strażą Pożarną, rolnictwo oraz kwestie zdrowia.

Jak zapewniał sam wicewojewoda podczas konferencji: Chciałbym podziękować panu wojewodzie za zaufanie, którym mnie obdarzył i zapewnić, że na pewno tego zaufania nie zawiodę. Nie zawiodę nadziei pokładanych we mnie jako człowieku, który przez ostatnie 25 lat pracował w samorządach różnych szczebli. Znam problemy, którymi żyje społeczeństwo i nasz region. Dołożę wszelkich starań, aby tak jak do tej pory wypełniać te obowiązki dobrze.

Michał Koniuch: w jego obszarze działań będą kwestie dotyczące m.in. cudzoziemców i spraw obywatelskich, nadzór nad Inspekcją Transportu Drogowego oraz współpraca z organizacjami pozarządowymi.

Nie pochodzę z kujawsko-pomorskiego, ale przez trzyletni okres pracy w terenie zdążyłem poznać województwo, jak i lokalne problemy. Myślę, że nasza współpraca będzie owocna i będziemy wspólnie podejmować wiele inicjatyw dla poprawy statusu lokalnej społeczności.

Podczas konferencji Wojewoda poruszył również temat kluczowych planów na najbliższy okres działania. Podkreślił:

Od momentu, kiedy objąłem funkcję wojewody kujawsko-pomorskiego skupiam się na przeglądzie działań, przeglądzie tego, co działo się w naszym województwie i samym urzędzie w okresie ostatnich 8 lat. Przegląd, który się odbywa dotyczy wielu obszarów. Jeden z nich to relacje z samorządami. O postępach będziemy informować na bieżąco.

Obecna na konferencji p.o. kuratora oświaty Grażyna Dziedzic przekazała istotne informacje z zakresu oświaty:

Jestem na etapie rozpoznawania potencjału zespołu, z którym przyszło mi pracować. Widzę ogromne możliwości. Stoję na stanowisku, że wszystko powinno się odbywać na drodze ewolucji a nie rewolucji. Żadne gwałtowne zmiany nie przynoszą takiego efektu, jakiego byśmy się spodziewali. Dobra szkoła, to taka, która nie produkuje geniuszy, tylko dobre społeczeństwo i na tym mi najbardziej zależy. Aktualnie jest w toku powołanie pani wicekurator, która do tej pory była dyrektorem 4 Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu, pani Beaty Sikorskiej. Patrząc na jej dorobek naukowy, jestem przekonana, że będzie to odpowiednia osoba na właściwym miejscu, która będzie wspierała rozwój edukacji w naszym regionie i która przyczyni się do tego, żeby te efekty były wymierne.

Piotr Hemmerling - absolwent historii na WSP w Bydgoszczy. Studia podyplomowe: administracja i zarządzanie - WSP Bydgoszcz, organizacja pomocy społecznej - WSG Bydgoszcz, EMBA - AEH Warszawa. Wicestarosta i starosta nakielski (1998-2006), zastępca burmistrza Mroczy (2006-2010), burmistrz Kcyni (2010-2014). Od 2019 r. zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią.

Michał Mikołaj Koniuch – absolwent administracji ze specjalizacją zarządzanie służbami porządku publicznego oraz studiów podyplomowych z zarządzania zasobami ludzkimi na Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku. Doświadczenie zawodowe zdobywał prowadząc własną działalność gospodarczą.

 

źródło: KPUW w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor