Wielki sukces bydgoskich naukowców na targach w Indiach
![Wielki sukces bydgoskich naukowców na targach w Indiach](/photo/article/w770/10473.jpg)
fot. UTP
Jeden złoty i dwa srebrne medale zdobyli na targach w Indiach naukowcy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. To wielki sukces pracowników bydgoskiej uczelni.
Inne z kategorii
Prawo i Sprawiedliwość zaczyna zbiórkę podpisów dla Karola Nawrockiego [WIDEO]
W dniach 1- 3 grudnia 2019 roku w Hyderabad International Exhibition Center w Hajdarabadzie odbyły się III Międzynarodowe Targi Innowacji w Indiach (IIIF), na których zaprezentowali się naukowcy z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego zdobywając 3 medale, w tym 1 złoty i dwa srebrne.
Na targach prezentowali się wystawcy z ponad 30 krajów świata, polskich placówek naukowych było siedem, a ogólnie Polacy zostali nagrodzeni 3 złotymi i 4 srebrnymi medalami.
Złoty medal uzyskał zespół Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w składzie: dr hab. inż. Andrzej Tomporowski, prof. dr hab. inż. Józef Flizikowski, dr inż. Adam Mroziński, dr inż. Weronika Kruszelnicka z Wydziału Inżynierii Mechanicznej, za rozwiązanie - Młyn z płytą międzywalcową - Roller Mill with an Inter-Roller Plate; European Patent Application, 28-08-2018r., nr EP18460051
Srebrny medal otrzymał dr. hab. inż. Bogdan Ligaj z Wydziału Inżynierii Mechanicznej bydgoskiego UTP, za rozwiązanie pod nazwą: Trenażer wybranych zabiegów przezskórnych na sercu - Simulator of selected percutaneous procedures on the heart.
Kolejny, srebrny medal był dla zespołu mgr inż. Adama Flizikowskiego, dr inż. Łukasza Zabłudowskiego, Tomasza Olejniczaka za rozwiązanie pod nazwą: Fleezer - sposób i platforma sprzętowo-programowa do strumieniowania wideo dla sieci bezprzewodowych 3G, 4G i 5G, z wykorzystaniem protokołów wielościeżkowych zwłaszcza dla platform bezzałogowych (Fleezer – the multi-operator mobile data transmission for vehicles (UAV, UGV, USV))
Międzynarodowe Targi Innowacji w Indiach odbywające się pod patronatem Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców promują innowacyjne technologie i rozwiązania dla nowych przedsiębiorstw, małych i średnich firm, a także znanych liderów na rynku.
Uczestnicy IIIF mają wspaniałą sposobność zdobywania międzynarodowych referencji, potencjalnych klientów i partnerów, oczywiście także i zdobycia nagród za przedstawione wynalazki.
O jak wielkiej skali promocji mówi się w przypadku tych targów, pokazują liczby. Samych odwiedzających jest ponad 15 tysięcy osób, a rozwiązań innowacyjnych prezentowanych podczas targów ponad 300.
na podst. inf. UTP