Zamieszanie wokół Wydziału Medycznego Politechniki. Jest specjalne oświadczenie
fot. Politechnika Bydgoska/Facebook
Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy ma zastrzeżenia co do sytuacji kadrowej uczelni, która właśnie kończy proces rekrutacji na pierwszy rok studiów na Wydziale Medycznym. Chętnych do studiowania medycyny w Bydgoszczy jest kilkanaście osób na jedno miejsce. Politechnika Bydgoska wydała w czwartek (18 lipca) specjalne oświadczenie.
Inne z kategorii
Ćwierć wieku działalności Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP
STANOWISKO POLITECHNIKI BYDGOSKIEJ
W SPRAWIE ZARZUTÓW FORMUŁOWANYCH
PRZEZ POROZUMIENIE REZYDENTÓW OZZL
Porozumienie Rezydentów OZZL powiela opinie niesłusznie kwestionujące przygotowanie Politechniki Bydgoskiej do rozpoczęcia kształcenia na kierunku lekarskim powołując się na rzekomo gorszą sytuację kadrową od deklarowanej we wniosku dotyczącym uruchomienia kierunku, składanym w sierpniu 2023 roku. Tego rodzaju zarzut wynika najprawdopodobniej z braku dostatecznej wiedzy przedstawicieli PR OZZL na temat faktycznej sytuacji kadrowej Wydziału Medycznego PBŚ oraz podstawowych procedur związanych z przygotowaniem i prowadzeniem kierunku studiów. Chętnych do podjęcia współpracy z uczelnią w zakresie kształcenia medycznego jest znacznie więcej od liczby osób wskazanej w sierpniu 2023 roku.
Świadczy o tym fakt, że wśród już zatrudnionych na Wydziale Medycznym PBŚ nauczycieli akademickich są także doświadczeni specjaliści, którzy zgodę na współpracę wyrazili po złożeniu wniosku. Tworzenie w tej sytuacji narracji jakoby rezygnacja z zatrudnienia z przyczyn obiektywnych kilku osób spośród blisko 150 wskazanych we wniosku sprzed kilkunastu miesięcy wpływa na nieodpowiednią sytuację kadrową, stanowi manipulację. Wzywamy kierownictwo PR OZZL do zaprzestania tego typu insynuacji i wprowadzania opinii publicznej w błąd.
Przygotowanie uczelni pod względem kadrowym, organizacyjnym i infrastrukturalnym było ponownie weryfikowane w czerwcu br. podczas wizytacji przedstawicieli Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która poprzedziła decyzję ministrów nauki i zdrowia w sprawie przyznania limitu Politechnice Bydgoskiej na kształcenie na kierunku lekarskim od października 2024 roku.
dr hab. inż. Szymon Ł. Różański, prof. PBŚ
W mediach społecznościowych Politechnika Bydgoska na bieżąco przedstawia kady Wydziału Medycznego. Poniżej wpisy z ostatnich kilku dni.