Nowoczesna pływalnia na Miedzyniu. Wykonawcy złożyli swoje oferty

mat. UMB
Do ratusza wpłynęło pięć ofert od wykonawców zainteresowanych budową basenu przy Zespole Szkół nr 8 w Bydgoszczy (ul. Pijarów). Najniższa oferta opiewa na 20 milionów, a najdroższa - na 32. Przy wyborze, oprócz ceny, brana będzie pod uwagę także gwarancja i doświadczenie wykonawców.
Inne z kategorii
Trwa remont dwóch kamienic przy ulicy Rycerskiej
Wieże, polichromie i ołtarze — Bydgoszcz wreszcie ratuje zabytki. Tyle że nie własnym kosztem
Dwa lata temu, kiedy przygotowywano się do budowy, miasto szacowało koszty basenu na 19 mln zł. Wszystkie pięć ofert, które wpłynęły do ratusza, przekraczają ten budżet. W związku z tym oferenci przystąpią do aukcji elektronicznej, która pomoże wyłonić zwycięzcę.
W aukcji elektronicznej firmy będą mogły jeszcze raz ze sobą konkurować, ale wyłącznie ceną. Jeżeli całość odbędzie się bez odwołań, to jeszcze jesienią możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę.
Atrakcyjne wnętrze?
Dwukondygnacyjny obiekt będzie miał 1 558 m kw. powierzchni i 326 m kw. luster wody. Jego głównym elementem będzie basen sportowy o zmiennej głębokości 1,20-1,80 m i wymiarach 25 × 12,5 m (6 torów wraz z blokami startowymi). Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami niecka basenu zostanie wyposażona w tuleje z jednym podnośnikiem samobieżnym.
fot. Urząd Miasta Bydgoszczy
W obiekcie wybudowane zostaną także dwa inne brodziki głębokie na 15-30 cm. Będą one wyposażone w atrakcje do zabawy, w tym pochylnię-zjeżdżalnię pomiędzy brodzikami. Poza tym projekt przewiduje duże wanny SPA w strefie oddzielonej od basenu oraz w strefie fitness. W środku znajdzie się także zespół szatniowo-sanitarny oraz strefa administracyjna.
Zachodnio-południowa fasada będzie przeszklona, a elewacja zostanie wykonana z pokrytych krystaliczną powłoką paneli. Dzięki temu obiekt będzie miał wyjątkową barwę, która zmieniać się będzie w zależności od kąta patrzenia – od pomarańczy poprzez zielenie aż po brązy. Na dachu zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne.
fot. Urząd Miasta Bydgoszczy
W ramach tej inwestycji dobudowane zostaną także drogi dojazdowe z miejscami postojowymi, chodniki, oświetlenie i monitoring. Planowo prace budowlane zajmą około półtora roku. W przyszłości z obiektu jednocześnie będzie mogło korzystać 120 osób.
Na podstawie: Urząd Miasta Bydgoszczy