Bydgoszcz 24 paź 13:29 | kp
Nowoczesna pływalnia na Miedzyniu. Wykonawcy złożyli swoje oferty

mat. UMB

Do ratusza wpłynęło pięć ofert od wykonawców zainteresowanych budową basenu przy Zespole Szkół nr 8 w Bydgoszczy (ul. Pijarów). Najniższa oferta opiewa na 20 milionów, a najdroższa - na 32. Przy wyborze, oprócz ceny, brana będzie pod uwagę także gwarancja i doświadczenie wykonawców.

Dwa lata temu, kiedy przygotowywano się do budowy, miasto szacowało koszty basenu na 19 mln zł. Wszystkie pięć ofert, które wpłynęły do ratusza, przekraczają ten budżet. W związku z tym oferenci przystąpią do aukcji elektronicznej, która pomoże wyłonić zwycięzcę.

W aukcji elektronicznej firmy będą mogły jeszcze raz ze sobą konkurować, ale wyłącznie ceną. Jeżeli całość odbędzie się bez odwołań, to jeszcze jesienią możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę.

Atrakcyjne wnętrze?

Dwukondygnacyjny obiekt będzie miał 1 558 m kw. powierzchni i 326 m kw. luster wody. Jego głównym elementem będzie basen sportowy o zmiennej głębokości 1,20-1,80 m i wymiarach 25 × 12,5 m (6 torów wraz z blokami startowymi). Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami niecka basenu zostanie wyposażona w tuleje z jednym podnośnikiem samobieżnym.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W obiekcie wybudowane zostaną także dwa inne brodziki głębokie na 15-30 cm. Będą one wyposażone w atrakcje do zabawy, w tym pochylnię-zjeżdżalnię pomiędzy brodzikami. Poza tym projekt przewiduje duże wanny SPA w strefie oddzielonej od basenu oraz w strefie fitness. W środku znajdzie się także zespół szatniowo-sanitarny oraz strefa administracyjna.

Zachodnio-południowa fasada będzie przeszklona, a elewacja zostanie wykonana z pokrytych krystaliczną powłoką paneli. Dzięki temu obiekt będzie miał wyjątkową barwę, która zmieniać się będzie w zależności od kąta patrzenia – od pomarańczy poprzez zielenie aż po brązy. Na dachu zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W ramach tej inwestycji dobudowane zostaną także drogi dojazdowe z miejscami postojowymi, chodniki, oświetlenie i monitoring. Planowo prace budowlane zajmą około półtora roku. W przyszłości z obiektu jednocześnie będzie mogło korzystać 120 osób.

Na podstawie: Urząd Miasta Bydgoszczy

kp Autor