Komentarze 20 maj 2018 | Michał Jędryka

Rafał Bruski, który został wczoraj przedstawiony przez PO i Nowoczesną jako kandydat na prezydenta Bydgoszczy, złożył ważną deklarację. Zaprosił mianowicie do współpracy wszystkich bydgoszczan, którzy chcą wpływać na los miasta. - Tych, którzy chcą decydować o swoim mieście, zapraszam do współpracy. Na pewno jako koalicja obywatelska jesteśmy na to gotowi - powiedział.

      

Michał Jędryka

Redaktor Naczelny 

„Tygodnika Bydgoskiego” 

Oczywiście moglibyśmy to oświadczenie potraktować jako polityczne pustosłowie przedwyborcze. Ale nadarza się okazja, żeby sprawdzić, czy kandydat Rafał Bruski swego słowa dotrzyma.

Bo oto właśnie zawodnicy klubu BKS wywalczyli awans do pierwszej ligi hokeja na lodzie. Dano im jednak do zrozumienia – a uczynił to nie kto inny jak urzędnik, podwładny prezydenta Rafała Bruskiego – że nikt takiego awansu od nich nie oczekiwał, a ich gra w pierwszej lidze, dla miasta oznaczałaby koszty, których budżet Bydgoszczy ponosić nie zamierza. Mają więc zapomnieć o swoim sukcesie i dalej bawić się w sport na najniższym możliwym poziomie, bo miasto nie chce inwestować w hokej na lodzie. A Torbyd został przecież zbudowany jako śizgawka i ślizgawką ma pozostać. 

Dorośli hokeiści pewnie potrafią przełknąć gorzką pigułkę, bo po co narażać się władzy. Przecież lodowy hokej od lat jest traktowany w Bydgoszczy po macoszemu. Ale łatwo sobie wyobrazić zdumienie i rozczarowanie tych wszystkich młodych adeptów, którzy chcieliby uprawiać pogoń z kijem za krążkiem na lodzie. Tak złego przykładu i brutalnego podcięcia skrzydeł nie wymyśliłby nawet najgorszy pedagog. Prezydent Bruski zapomniał w tej sprawie o wszystkich zasadach wychowawczych. Ukarał sukces. I jak ma ktokolwiek z bydgoszczan uwierzyć, że warto żyć i pracować dla tego miasta, skoro tak potraktowano hokeistów?

Czy błąd prezydenta Bruskiego naprawi teraz kandydat Bruski? Zachęcamy Kandydata do poparcia petycji mieszkańców Bydgoszczy z apelem do prezydenta Rafała Bruskiego o zmianę decyzji w sprawie finansowania występów dzielnych hokeistów w pierwszej lidze.

Rafale podpisz. Ratujmy hokej! Bydgoszczy pierwsza liga się należy!