Bilety sieciowe tańsze także dla uczniów z gmin ościennych
fot. ilustracyjna, Anna Kopeć
Decyzją radnych miasta sieciowe bilety uczniowskie oraz bilety malucha zostały rozszerzone na obszar gmin Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko i Białe Błota. Za podróż komunikacją miejską mieszkający tam uczniowie i dzieci miesięcznie zapłacą tyle, co ich rówieśnicy z Bydgoszczy.
Inne z kategorii
Planowane zmiany w komunikacji miejskiej w listopadzie
Autobusy wracają na plac Kościeleckich
Koszt uczniowskiego biletu miesięcznego lub 30-dniowego na wszystkie linie zwykłe w Bydgoszczy to 10 złotych, biletu rocznego - 100 złotych. Mogą z niego korzystać dzieci i młodzież mieszkający na terenie Bydgoszczy i uczęszczający tu do szkoły - podstawowej lub ponadpodstawowej, maksymalnie do 30 września roku, w którym kończą 20 lat. Potrzebują do tego Bydgoskiej Karty Miejskiej oraz ważnej legitymacji szkolnej.
Zgodnie z uchwałą przyjętej na środowej (30 października) sesji Rady Miasta taniej podróżować będą też młodzi mieszkańcy gmin ościennych, na podstawie wydawanej przez daną gminę Metropolitalnej Karty Uczniowskiej oraz ważnej legitymacji szkolnej.
MKU umożliwi uczniom korzystanie z komunikacji miejskiej zarówno na liniach międzygminnych, jak i w komunikacji publicznej w Bydgoszczy. Koszty tego rozwiązania mają ponosić właśnie gminy.
Analogicznie ma działać bilet malucha - rodzice dzieci w wieku od 4 do 7 lat zapłacą za ich podróż mniej, na podstawie Metropolitalnej Karty Malucha. Uprawnienie będzie obowiązywało od 1 grudnia 2019 roku. Wydawać Karty będą gmina Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko i Białe Błota. Szacuje się, że w 2019 r. wydadzą na to ok. 24 tys. złotych, które, z tytułu niesprzedanych biletów, trafią do bydgoskiej kasy.