Kultura 15 paź 17:09 | mk
Jeden świat – wiele kultur. Kongres na KPSW tym razem o pandemii

zrzut ekranu, Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa

„Wpływ pandemii na rozwój społeczno-gospodarczy i kulturę" – to tytuł konferencji zaplanowanej w Bydgoszczy na 23 i 24 października. Organizator, KPSW, podczas Kongresu będzie świętować 20-lecie działalności.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy (ul. Toruńska 55-57) już po raz 11. zaprasza na Międzynarodową Konferencję Interdyscyplinarną, tym razem poświęconą tematowi pandemii. Wystąpienia będą częścią Kongresu „Jeden świat – wiele kultur”, w czasie którego odbędzie się także II Kujawsko-Pomorskie Forum Nauki i Innowacji.

Przewidziano konferencje tematyczne:

  • Zagrożenia czy szanse wobec religii i kultury w czasach pandemii - (konferencja hybrydowa)
  • Wielokulturowość jako wyzwanie edukacyjne - (konferencja hybrydowa)
  • Państwo i prawo - (konferencja hybrydowa)
  • Koronawirus a gospodarka krajowa - (konferencja zdalna)
  • Człowiek wobec osiągnięć technicznych - (konferencja zdalna)

 KPFNiI będzie składało się z dwóch części:

  • Zagrożenia dla innowacyjności w dobie pandemii SARS-CoV2 - forma hybrydowa
  • Choroby cywilizacyjne - zakaźne i niezakaźne - forma hybrydowa

Podczas forum nauki i innowacji przedsiębiorcy z Kujaw i Pomorza zaprezentują publiczności rezultaty swoich projektów badawczo-rozwojowych i wdrożonych innowacji.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa „Nasze Milczenie jest naszym wstydem. Prześladowanie religijne i etniczne we współczesnym świecie” pozyskana od  Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Będzie można oglądać ją w czasie Kongresu, w holu głównym na parterze w budynku B.

Tegoroczny Kongres przypada w 20. roku działalności KPSW. Podczas wydarzenia odbędą się uroczyste obchody jubileuszu uczelni.

Osób zainteresowanych udziałem w Kongresie w roli słuchaczy nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja, wstęp jest wolny. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze potwierdzenie obecności: drogą mailowej z zaznaczeniem, w których z punktów programu zamierzają uczestniczyć: congress2020@kpsw.edu.pl lub telefonicznie: 523211188, do 20 października 2020 roku.

Szczegółowy program zostanie opublikowany w najbliższych dniach.

Celem Kongresu jest wymiana myśli w gronie naukowców z różnych ośrodków akademickich, m.in. prawników, teologów, filozofów, kulturoznawców, ekonomistów, socjologów, historyków.

Wydarzenie jest współorganizowane z Fundacją Watykańską Joseph Ratzinger - Benedykt XVI, Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Urzędem Miasta Bydgoszczy.

mk Autor