Konkurs „Grand PiK 2022” – wielkie święto radia w Toruniu
Siedziba Polskiego Radia PiK w Bydgoszczy/fot. Anna Kopeć
29 dzieł sztuki radiowej twórców z całej Polski bierze udział w tegorocznej edycji Konkursu Artystycznych Form Radiowych „Grand PiK 2022”. W części akademickiej o laury powalczy dziewięć prac.
Inne z kategorii
Konkurs imienia Zbigniewa Wodeckiego rozstrzygnięty. Wygrała Anna Hnatowicz
Galeria Miejska bwa zaprasza na otwarcie dwóch wystaw [ZAPOWIEDŹ]
Tegoroczna edycja Konkursu Artystycznych Form Radiowych „Grand PiK 2022” oraz Akademickiego Grand PiK 2022 odbędzie się w Toruniu. Tradycyjnie radiowe święto rozpoczną Warsztaty Sztuki Radiowej, które potrwają od poniedziałku (6 czerwca) do czwartku (9 czerwca) w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.
Główna idea Konkursu – „utwory może różnić gatunek, ale musi łączyć sztuka”, pozwala na przegląd różnorodnych form radiowych, dlatego jak zwykle będziemy obserwować zmagania twórców słuchowisk i reportaży, jak i innych form, niemieszczących się w zdefiniowanych gatunkach radiowych. Do głównego Konkursu zgłoszono w tym roku aż 29 dzieł sztuki radiowej. W części akademickiej o laury powalczy dziewięć prac. Pula na nagrody wynosi 65 tysięcy złotych.
Dzieła oceniać będzie jury w składzie:
Andrzej Brzoska – reżyser dźwięku i producent muzyczny, pedagog, doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej reżyserii dźwięku, laureat nagród muzycznych „Fryderyk” i międzynarodowej nagrody radiowej Prix Italia.
Agnieszka Czarkowska – kierownik Studia Reportażu i Dokumentu Radia Białystok, organizator warsztatów dziennikarskich, autorka reportaży historycznych, laureatka wielu nagród, w tym Nagrody w kategorii Radiowy Reportażysta Roku.
Henryk Rozen – reżyser teatralny i radiowy, aktor, pedagog, laureat nagród Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”, międzynarodowej nagrody radiowej Prix Italia, w 2016 r. nagrodzony Splendorem Splendorów za wkład w rozwój radia artystycznego.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w czwartek (9 czerwca) o godz. 19.00 w toruńskim Teatrze im. Wilama Horzycy, a oprawę artystyczną stanowić będzie recital Grzegorza Wiśniewskiego w repertuarze, m.in. ze spektaklu „W co się bawić” z utworami Wojciecha Młynarskiego.
Więcej szczegółów oraz wszystkie zgłoszone dzieła na stronie Polskiego Radia PiK.
informacja prasowa