Kultura 18 paź 2017 | Magdalena Gill
KPCK zaprasza na spotkanie z Jolantą Baziak

fot. materiały KPCK

Jolanta Baziak w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury będzie promować swoją najnowszą książkę „Baziaki. Pokolenia”. Spotkanie z autorką odbędzie się w czwartek, 19 października.

Autorka debiutowała w 1974 roku w Polskim Radiu cyklem wierszy „Strefa pomylonych”. Wydała ponad 20 publikacji zwartych: poetyckich, prozatorskich oraz popularno-naukowych, a jej wiersze ukazały się w przekładach na język angielski, niemiecki, czeski i islandzki. Obecnie pracuje w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

– Książka Jolanty Baziak sygnowana mianem „Baziaki. Pokolenia” i sentencją: „Stara dusza pamięta o przodkach” wymyka się schematom. Autorka układa na naszych oczach mozaikę. Efekt tezauryzowania atomów przeszłości imponuje: korespondencja z krewnymi, podróże „do źródeł”, kwerenda archiwalna i internetowa, ekskursy literackie, lingwistyczna archeologia, genetyka – pisze o książce Jerzy Necio.

Spotkanie odbędzie się w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury (plac Kościeleckich 6) 19 października o godz. 17:00.

Magdalena Gill

Magdalena Gill Autor

Zca Red. Naczelnego