Kultura 24 lip 10:30 | Redaktor
Niewidoma wokalistka poruszy serca bydgoszczan. Ostatni koncert przed wakacyjną przerwą w Światłowni!

fot. nadesłane

Już w ten piątek bydgoska Światłownia po raz ostatni przed wakacyjną przerwą zabrzmi muzyką na żywo. Na scenie pojawi się niezwykła artystka – niewidoma wokalistka Weronika Stepczyńska, która zabierze słuchaczy w sentymentalną podróż przez utwory Alicji Majewskiej, Ireny Santor, Anny Jantar i Marka Grechuty.

Weronika śpiewa duszą

Choć nie widzi, jej głos maluje najpiękniejsze obrazy. Weronika Stepczyńska to niewidoma wokalistka, która od dziesięciu lat rozwija swój talent muzyczny. W piątkowy wieczór, 25 lipca o godz. 18.00, zaśpiewa w Światłowni przy ul. Św. Trójcy 15. Będzie to ostatni koncert przed sierpniową przerwą urlopową.

Podczas występu zabrzmią utwory, które sama określa jako najbliższe sercu – wśród nich piosenki takich ikon polskiej muzyki jak Alicja Majewska, Irena Santor, Anna Jantar i Marek Grechuta. To koncert dla tych, którzy cenią poezję śpiewaną, klasykę i emocje płynące z głębi duszy.

Marzy o radiu

Weronika kończy właśnie bydgoską szkołę Braille’a. Mimo że nie widzi, marzenia widzi wyraźnie. Tworzy autorski podcast „Miło cię słyszeć”, w którym mówi o sprawach ważnych, o ludziach i ich historiach. Chciałaby pracować w radiu – nawet na stażu. Fascynuje ją człowiek, jego wnętrze, codzienność, która nie zawsze jest łatwa, ale zawsze warta opowiedzenia.

– Niewidomi są bardzo silni – mówi. – Skoro każdego dnia pokonują trudności, potrafią też z uporem realizować cele. Wystarczy, że się uprą – i nie widzą problemów.

Pasja i talent

Weronika szkoli swój głos pod okiem Bianki Urbanowskiej. Jej wokal – niski, melodyjny i ciepły – potrafi poruszyć najtwardsze serca. Sama określa się jako miłośniczka poezji śpiewanej i muzyki rozrywkowej. Swoje umiejętności prezentowała m.in. na Festiwalu widzących duszą „Muzyka otwiera oczy”.

Piątkowy koncert w Światłowni to nie tylko okazja do muzycznego wzruszenia, ale i do poznania artystki, która pokazuje, że ograniczenia fizyczne nie muszą być przeszkodą w spełnianiu marzeń.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Miasta Bydgoszczy oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

źródło: Światłownia

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor
-->