Znaki dodatnie. Nowa wystawa w Wieży Ciśnień
Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę, w dawnym zbiorniku na wodę w Wieży Ciśnień, przy ul. Filareckiej 2. Od piątku 15 kwietnia do wtorku 3 maja, w godzinach otwarcia Muzeum będzie można podziwiać prace projektanta, grafika dra Szymona Salińskiego, na ekspozycji pt. „Znaki dodatnie”.
Inne z kategorii
Konkurs imienia Zbigniewa Wodeckiego rozstrzygnięty. Wygrała Anna Hnatowicz
Galeria Miejska bwa zaprasza na otwarcie dwóch wystaw [ZAPOWIEDŹ]
Na wystawie zostanie zaprezentowany przegląd znaków graficznych, logotypów i systemów znaków zaprojekowanych w latach 2000-2022 przez dra Szymona Salińskiego. Artysta specjalizuje się w projektowaniu logo, systemów identyfikacji i informacji wizualnej. W głównej mierze skupia się na syntezie znaku graficznego, kreowaniu tożsamości wizualnej marek oraz poszukiwaniu nowych form ekspresji typograficznej. Szybkie komunikowanie za pomocą prostych symboli o wielowymiarowym znaczeniu to podstawa projektów graficznych Salińskiego, gdzie natychmiastowe, czytelne przekazywanie informacji jest najistotniejsze, bez względu na to czy jest to logo, plakat czy opakowanie produktu.
Wernisaż, na który zapraszamy wszystkich spragnionych kontaktu ze sztuką odbędzie się 15 kwietnia 2022 r., o godz. 18:00, w Galerii Wieży Ciśnień, przy ul. Filareckiej 2.
Szymon Saliński, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom na kierunku Grafika, specjalność Projektowanie Graficzne. W 2012 roku obronił tytuł doktora sztuk plastycznych na macierzystej uczelni. Doświadczenie zawodowe zbierał, odbywając staże i pracując w warszawskich oddziałach agencji reklamowych Leo Burnett, D'Arcy i G7. Jest autorem wyróżnionych i nagradzanych projektów z zakresu reklamy, identyfikacji wizualnej i plakatu m.in. systemu identyfikacji Politechniki Bydgoskiej im. J.J. Śniadeckich czy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestnik wielu przeglądów, festiwali i wystaw dotyczących sztuki plakatu i projektowania graficznego. Projekty jego autorstwa publikowane były w polskich i międzynarodowych magazynach projektowych oraz wielu katalogach wystaw i festiwali. Od 2004 roku prowadzi własne studio graficzne oraz współpracuje z agencjami jako freelancer. Od 2019 roku jest adiunktem w Katedrze Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej, gdzie prowadzi Pracownię Projektowania Graficznego i Pracownię Komunikacji Wizualnej.