Moda 17 kwi 2017 | Redaktor
Ponadczasowe paski

Paski to jeden z najbardziej popularnych wzorów. Trend na pasiaste ubrania powraca do nas cyklicznie, a tak naprawdę nigdy nie wychodzi z mody. Kto by pomyślał, że powstanie tak uniwersalny motyw, który ponadto świetnie prezentuje się w różnego rodzaju stylizacjach.

W tym roku paski po raz kolejny zyskały miano najbardziej popularnych wzorów w sezonie wiosenno-letnim, a asortyment, który obecnie oferują sieciówki, tylko to potwierdza. Ubrania w paski głównie kojarzą się ze stylem marynarskim, projektanci udowadniają jednak, że ten wzór świetnie prezentuje się w każdym możliwym stylu. To oznacza, że większość z nas może znaleźć coś dla siebie, dobierając stylizację do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb.

 


Jak nosić paski? Tutaj obowiązuje niezmiennie ta sama zasada! Paski mają właściwości nieco modelujące sylwetkę. Jeśli chcemy ukryć zbędne kilogramy i nie do końca akceptujemy niektóre części naszego ciała, wówczas zdecydowanie lepiej wybrać pasy pionowe wyszczuplające oraz wydłużające sylwetkę.

 

 

Jeśli jesteśmy bardzo szczupłe, wskazane są pasy poziome mogące dodać nam objętości w niektórych partiach naszego ciała. Co więcej, pasy te w górnej części ubioru, za to z gładkim dołem, wyeksponują nie za duży biust, ukrywając przy tym nieco wystający brzuch. Warto korzystać z tych patentów oraz zasad, aby jak najlepiej zaprezentować się w pasiastej stylizacji. Jeśli chodzi o kolorystykę, najbardziej popularnym i uniwersalnym połączeniem jest biel z czernią lub granatem. To najczęściej spotykana kombinacja pod względem barw.

 


W tym roku paski nabierają zupełnie nowego znaczenia, prezentując się w bardzo kolorowych zestawieniach, łącząc w sobie przeróżne barwy. Ja jestem jednak tradycjonalistką i najbardziej przemawiają do mnie klasyczne połączenia. Czarny z białym daje nam mnóstwo możliwości, a każda stylizacja może być urozmaicona o efektowne detale. Jeśli ten trend przypadł wam do gustu, polecam znalezienie idealnego T-shirtu w czarno-białe paski, który rewelacyjnie sprawdzi się na co dzień. Do niego założycie zarówno mocne kolory, jak i delikatne pastele, tworząc wyjątkowe zestawy…

Beata Bujanowska – bydgoszczanka, autorka bloga „My way of” poświęconego modzie

Tagi moda, my way of
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor