Bydgoszcz Szwalbego 12 kwi 2017 | Redaktor
O Szwalbe w Ostromecku. Gość: pierwszy szef Akademii Muzycznej

Andrzej Szwalbe/Materiały Filharmonii Pomorskiej

Kolokwia Ostromeckie to cykl spotkań poświęconych Honorowemu Dyrektorowi Filharmonii Pomorskiej Andrzejowi Szwalbemu. Kolejne odbędzie się we wtorek (25 kwietnia) o godz. 17 w Pałacu Mostowskich w Ostromecku.

Porozmawiajmy o Roku Szwalbego [DEBATA]

Bydgoszcz Szwalbego 29 gru 16:10

Andrzej Szwalbe - pamięć i tożsamość [DEBATA]

Bydgoszcz Szwalbego 29 gru 15:19

Tym razem gościem będzie prof. Mirosław Pietkiewicz, współpracownik Andrzeja Szwalbego, który w latach 1974-81 kierował obecną Akademią Muzyczną w Bydgoszczy (na początku filią Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi) jako prodziekan, a później prorektor.
Profesor jest absolwentem łódzkiej uczelni; ukończył studia  w zakresie gry na organach i teorii muzyki. Uzupełniał je w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Antwerpii w klasie organów. Był konsultantem budowy nowych organów w Inowrocławiu, Bydgoszczy, Toruniu, Łodzi i pierwszym wykonawcą koncertów na tych instrumentach.


Kolokwium – organizowane przez Stowarzyszenia Andrzeja Szwalbego Dziedzictwo i Miejskie Centrum Kultury - uatrakcyjni występ kwartetu studentów Akademii Muzycznej. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych.


Andrzej Szwalbe to wieloletni dyrektor Filharmonii Pomorskiej i Honorowy Obywatel Bydgoszczy, który zrobił z naszego miasta stolicę muzyki. Dzięki niemu mamy w Bydgoszczy nie tylko gmach FP. To dzięki jego staraniom powstała m.in. Akademia Muzyczna, zaczęto budować  Galerię Miejską bwa czy Operę Nova.

W „Tygodniku Bydgoskim” regularnie przypominamy tego wielkiego człowieka i jego dokonania.


O kolejnych inicjatywach Stowarzyszenia Andrzeja Szwalbego Dziedzictwo napiszemy w „Tygodniku Bydgoskim”, który będzie w sprzedaży od 20 kwietnia.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor