Bydgoszcz Szwalbego 19 lip 2017 | Redaktor
Odeszła Maria Błaszczak - impresario,

Maria Błaszczak

Przez wiele lat pracowała w Filharmonii Pomorskiej za dyrekcji Andrzeja Szwalbego, ostatnio prężnie działała w bydgoskim stowarzyszeniu jego imienia. Maria Błaszczak zmarła 18 lipca.

Porozmawiajmy o Roku Szwalbego [DEBATA]

Bydgoszcz Szwalbego 29 gru 16:10

Andrzej Szwalbe - pamięć i tożsamość [DEBATA]

Bydgoszcz Szwalbego 29 gru 15:19

Pracowała w filharmonii w latach 1967-1991. Była jednym z najbliższych współpracowników honorowego dyrektora FP i honorowego obywatela Bydgoszczy - Andrzeja Szwalbego. Przez ostatnie siedem lat pełniła w filharmonii funkcję kierownika Biura Organizacji Pracy Artystycznej Orkiestry Symfonicznej i Capelli Bydgostiensis oraz Obsługi Widzów.

Po odejściu z instytucji założyła własny Międzynarodowy Impresariat Artystyczny. Specjalizowała się w przygotowaniu i realizacji koncertów muzyków różnych specjalności, reprezentujących dziedzinę muzyki poważnej.  W gronie współpracujących z nią artystów byli m.in.: dyrygenci Mykola Diadiura i Michael Zilm, pianiści Stanisław Drzewiecki, Valentina Igoshina czy Kevin Kenner i wielu innych.
W ostatnich latach Maria Błaszczak prężnie działała w bydgoskim Stowarzyszeniu im. Andrzeja Szwalbego „Dziedzictwo”. Miała 69 lat.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor