Bydgoski Festiwal Muzyczny 27 wrz 2017 | Redaktor
Jacek Wójcicki i Camerata Cracovia na 55. Bydgoskim Festiwalu Muzycznym

Koncert Jacka Wójcickiego i zespołu Camerata Cracovia/Materiały filharmonii

Utwory, przy których bawiono się w czasach renesansu czy baroku zabrzmiały podczas wtorkowego koncertu (26 września) w Filharmonii Pomorskiej. Melomanów oczarował śpiewający aktor Jacek Wójcicki i zespół Camerata Cracovia.

Koncert zatytułowany „Pogranicze – śpiewy polskie, ukraińskie i ruskie” odbywał się w ramach 55. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. Miał nieco lżejszy charakter, niż wszystkie pozostałe. Prezentowane były dawne świeckie pieśni - kanty - polskie, ruskie i ukraińskie.

Wystąpił aktor Jacek Wójcicki, który ma w Bydgoszczy rzeszę wielbicieli oraz zespół Camerata Cracovia w składzie: Marta Trybulec -  sopran, Adrianna Bujak – sopran, Justyna Mikołajczyk -  viola da gamba, Dmytro Hubjak - bandura, Ireneusz Trybulec - lutnia, kierownictwo artystyczne. Camerata Cracovia jest jednym z najdłużej działających zespołów muzyki dawnej związanych z Krakowem. Zespół występował w całej niemal Europie i nagrał szereg płyt oraz kilka programów telewizyjnych.

Festiwal potrwa do 6 października. Jego patronem medialnym jest m.in. „Tygodnik Bydgoski”. Bilety są w sprzedaży w kasie FP oraz na stronie www.bilety24.pl.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor