Filharmonia Pomorska 20 cze 2017 | Magdalena Gill
Artystka z Gdańska z nagrodą w bydgoskiej filharmonii

Dyrektor Maciej Puto prezentuje zwycięski plakat, z prawej - jego autorka Paula Nieumierzycka/fot. Materiały filharmonii

Absolwentka gdańskiej ASP wygrała konkurs ogłoszony przez filharmonię i zaprojektowała plakat i inne elementy graficzne tegorocznego 55. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego.

Tegoroczny BFM będzie miał wyjątkową oprawę graficzną. Kilka miesięcy temu bydgoska filharmonia rozpoczęła współpracę z gdańską Akademią Sztuk Pięknych. Wśród studentów grafiki został ogłoszony konkurs na identyfikację wizualną BFM. Cieszył się dużą popularnością, wpłynęło aż 20 prac. Ostatecznie filharmonia wybrała propozycję Pauli Nieumierzyckiej.

- To moja pierwsza praca na taką skalę. Cieszę się, że bydgoska filharmonia pozwoliła mi wykazać się i stworzyć całą identyfikację wizualną festiwalu - mówiła obecnie już absolwentka I stopnia wydziału grafiki ASP w Gdańsku. - Festiwal prezentować będzie różnorodne kraje pokazując jednocześnie, jak wiele mamy sobie nawzajem do zaoferowania. W mojej pracy symbolem różnorodności stał się patchwork – tłumaczyła.

55. BFM rozpocznie się 15 września. Zainauguruje go słynna śpiewaczka Aleksandra Kurzak, gwiazda m.in. Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Obecnie trwa przedsprzedaż biletów na BFM – dostępne są w promocyjnych cenach na stronie www.bilety24.pl do 31 lipca lub do wyczerpania limitów.

Więcej o 55. BFM w papierowym „Tygodniku Bydgoskim”, który ukaże się 22 czerwca

Magdalena Gill

Magdalena Gill Autor

Zca Red. Naczelnego