Piłka Nożna 21 cze 2017 | Wojciech Bielawa
ME U-21. Bydgoszcz czeka na Hiszpanów. W jakim zagrają składzie?

Mecz Hiszpania - Portugalia zakończył się wynikiem 3:1. Teraz Hiszpanie zagrają w Bydgoszczy / fot. UEFA

Młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii w piątek (23.06) o godz. 20.45 na stadionie Zawiszy zagra z Serbią. Zespół prowadzony przez Alberta Celadesa jest pierwszą ekipą ma już w kieszeni awans do półfinału ME U-21.

Wyjątkowa sesja bydgoskich piłkarek

Piłka Nożna 4 sie 14:59

Piłkarskie wakacje ze Sportisem

Piłka Nożna 22 lip 09:14

Hiszpanie to jeden z faworytów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej do lat 21. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego w pierwszych dwóch spotkaniach mistrzostw nie zawiódł i zdobył komplet punktów. Na inaugurację rozgromił Macedonię 5:0, a we wtorek w szlagierze grupy B, po bramkach Saula Nigueza, Sandro Ramireza i Inaki Williamsa pokonał Portugalię 3:1.

Hiszpanie są pierwszą drużyną, która zapewniła sobie awans do półfinału mistrzostw. Po dwóch kolejkach młodzieżowa reprezentacja „La Roja” ma 3 punkty przewagi nad Portugalią i aż 5 nad Serbią i Macedonią. Bałkańskie derby rozegrane we wtorek na Zawiszy zakończyły się bowiem remisem 1:1. Przy takim układzie tabeli, Hiszpanie mogą sobie pozwolić nawet na porażkę z Serbią, a i tak zajmą pierwsze miejsce w grupie B.

Pod znakiem zapytania stoi więc występ w pierwszym składzie największych gwiazd reprezentacji Hiszpanii, czyli m.in. Saula Nigueza (Atletico Madryt) i Marco Asensio (Real Madryt). Pierwszy z piłkarzy strzelił w turnieju dwa, a drugi już trzy bramki. Obaj walczą o koronę króla strzelców turnieju, więc trener może wystawić ich od pierwszej minuty, ale równie dobrze posadzić na ławce, aby oszczędzać ich siły na decydujące mecze. Albert Celades decyzji jeszcze nie podjął.

Na mecz Hiszpania – Serbia nie ma już wolnych biletów. Wszystkie wejściówki zostały już wyprzedane. Początek spotkania w piątek o godz. 20.45, otwarcie bram stadionu dwie godziny wcześniej.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący