Piłka Nożna 12 lis 2017 | Redaktor
Chemik wygrał z Legią i jest liderem. Polonia wysoko przegrała

fot. Chemik Bydgoszcz

W sobotę rozegrano 15. kolejkę IV ligi. Chemik Bydgoszcz pokonał Legię Chełmża 1:0, dzięki bramce zdobytej w końcówce spotkania. Polonia przegrała na wyjeździe z Orlętami Aleksandrów Kujawski 0:3.

Po dwóch słabszych spotkaniach, w których chemicy zdobyli zaledwie jeden punkt, podopieczni Piotra Gruszki podejmowali w sobotę Legię Chełmża. Goście od początku spotkania postawili twarde warunki. Bydgoszczanie mieli swoje szanse, ale nie mogli pokonać bramkarza Legii – Fabiszewskiego. Skapitulował on dopiero pod koniec spotkania. W 85. minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył Dawid Janicki. Legia nie była już w stanie odpowiedzieć na gola. Chemik wygrał 1:0 i umocnił się na pozycji lidera tabeli, gdyż druga w tabeli Kujawianka Izbica Kujawska zremisowała ze Spartą Brodnica 2:2.

W drugim „bydgoskim” spotkaniu IV ligi kujawsko-pomorskiej przegrała na wyjeździe z Orlętami Aleksandrów Kujawski. Mimo porażki poloniści utrzymali trzecie miejsce w tabeli.

Do zakończenia rundy jesiennej IV ligi pozostały dwie kolejki. Za tydzień Chemik zagra na wyjeździe z Chełminianką Chełmno, a Polonia na stadionie przy ul. Sportowej podejmie Lidera Włocławek. W ostatniej rundzie w tym roku Chemik zagra u siebie ze Spartą Brodnica, a Polonia zagra z Lechem w Rypinie.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor