Piłka Nożna 21 maj 2017 | Redakcja
SP Zawisza Bydgoszcz wygrywa z Zielonymi Zalesie 3:1

Zawisza Bydgoszcz / fot. Anna Kopeć

Liderowi B klasy zwycięstwo z siódmą drużyną w tabeli nie przyszło łatwo. Dzięki bramkom Tomasza Widomskiego, Patryka Berezy i Wojciecha Ruczyńskiego niebiesko-czarni dopisali jednak na swoje konto kolejne trzy punkty.

W 18 kolejce B-klasy Zawisza podejmował w Potulicach Zielonych Zalesie. Gospodarze od początku spotkania stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych, jednak dobrze dysponowany była obrona gości oraz bramkarz Paweł Kasperek. W pierwszej połowie golkiper Zielonych obronił kilka groźnych strzałów, m.in. Wojciech Ruczyńskiego, Adama Wiśniewskiego i Pawła Kanika. Skapitulował dopiero w 33 minucie, kiedy bramkę na 1:0 strzelił Tomasz Widomski.

Po przerwie do ataku ruszyli goście. W 50 minucie wynik spotkania wyrównał napastnik Zalesia Paweł Piechowiak. Bramka trochę zdeprymowała gospodarzy, którzy nie potrafili uporządkować gry. Kluczowa dla losów meczu okazała się akcja z 67 minuty. Po strzale Pawła Kanika piłka uderzyła w poprzeczkę, obrońcy gości wybili piłkę na 30 metr, pod nogi Patryka Berezy, który popisał się pięknym strzałem i Kasperek musiał wyjąć piłkę z siatki. Po kilku minutach było już 3:1. W 75 minucie ręką w polu karnym zagrał Tomasz Grabarski, a rzut karny na bramkę zamienił Wojciech Ruczyński. Po tej bramce Zawisza nie forsował już tempa i spokojnie utrzymał dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka.

W sobotę Wisła Fordon pokonała 4:2 Zorzę Ślesin. Identyczny wynik padł w spotkaniu AF Brzoza – Iskra Zamość-Rynarzewo. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek SP Zawisza ma 6 punktów przewagi nad Wisłą Fordon i tym samym prawie pewny awans do A klasy.