Piłka Nożna 27 sie 2017 | Redaktor
SP Zawisza liderem A klasy po wygranej w Gostycynie

Dwie bramki dla Zawiszy w meczu z Myśliwcem Gostycyn zdobył Wojciech Ruczyński / fot. maczu

W drugiej kolejce A klasy SP Zawisza Bydgoszcz wygrał na wyjeździe z Myśliwcem Gostycyn 6:0. Po dwie bramki strzelili Patryk Straszewski i Wojciech Ruczyński.

Sobotnie spotkanie w Gostycynie rozpoczęło się od minuty ciszy. Piłkarze i kibice uczcili pamięć zmarłego przed kilkoma dniami Jerzego Weltrowskiego, byłego prezesa Myśliwca.

Piłkarze SP Zawisza byli faworytami spotkania i nie zawiedli. Dość powiedzieć, że gospodarze przez całe 90 minut nie stworzyli sobie klarownej sytuacji pod bramką strzeżoną przez Jana Stypczyńskiego. Strzelanie rozpoczął w 22 minucie Paweł Kanik. Po indywidualnej akcji strzelił z ostrego kąta, a piłka wpadła do siatki przy bliższym słupku. W 37 minucie drugą bramkę dla niebiesko – czarnych zdobył Patryk Straszewski. Wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Zanim piłka trafiła do siatki, odbiła się jeszcze od słupka. Do przerwy Zawisza prowadził 2:0.

W drugiej połowie piłkarze Zawiszy strzelili aż 4 gole. W 50 minucie strzałem z dystansu bramkarza Myśliwca pokonał Straszewski. Następnie dwie bramki strzelił Wojciech Ruczyński. W 64 minucie musiał dołożyć nogę po dośrodkowaniu Patryka Błażejewicza. Na 5:0 Ruczyński podwyższył 79 minucie. Wynik spotkania na 6:0 ustalił w 89 minucie Patryk Błażejewicz.

Po okazałym zwycięstwie piłkarze SP Zawiszy Bydgoszcz są liderem A-klasy. Za tydzień zmierzy się w Potulicach z Victorią Koronowo.