Piłka Nożna 13 mar 2017 | Redaktor
Trwają przygotowania do EURO U-21. Będzie remont Zawiszy

materiały Urzędu Miasta Bydgoszcz

W czerwcu na stadionie bydgoskiego Zawiszy odbędą się trzy mecze fazy grupowej Mistrzostw Europy w piłce nożnej do lat 21. W tym tygodniu rozpoczną się prace remontowe na trybunie B.

Obiekt przy ul. Gdańskiej 163 był już czterokrotnie wizytowany przez UEFA i PZPN. Ostatni raz delegacja prześwietlała stadion w piątek (10.03). Eksperci skontrolowali stan murawy i zaplanowali niezbędne zabiegi, które poprawią jej jakość. Delegacja ustaliła także kwestie techniczne związane z obsługą telebimu oraz wprowadzenia rezerwowego systemu zasilania na obiekcie. Tematem rozmów były też kwestie związane z obsługą medialną turnieju: lokalizacja i wyposażenie sali konferencyjnej, centrum akredytacyjnego, trybuny dla dziennikarzy, stanowiska komentatorów, itp.

Jeszcze przed turniejem wyremontowana zostanie trybuna B stadionu Zawiszy. Dach jest nieszczelny, a po opadach woda wlewa się do pomieszczeń znajdujących się na niższych poziomach. Prace remontowe pochłoną ok. 1,2 mln zł

Mecze w Bydgoszczy rozegrane zostaną 17, 20 i 23 czerwca. Trwa już sprzedaż wejściówek na mistrzostwa. Zainteresowanie jest spore. Na spotkanie Portugalia – Serbia (sobota, 17 czerwca) nie ma już wejściówek w najniższej cenie 15 zł. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszy się ostatni mecz, czyli pojedynek Serbii z Hiszpanią (23.06) Bilety można nabywać wyłącznie przez internet.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor