Chmurna sobota [POGODA}

Redaktor | 21 gru 2019 Chłodny front atmosferyczny, z opadami deszczu, wszedł nocą nad nasze dzielnice zachodnie znad Niemiec.

Mgła jak z horroru? [POGODA]

Redaktor | 19 gru 2019 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami w ośmiu województwach, w tym w naszym kujawsko pomorskiem.

„Xander” przechodzi przez Bałtyk

Redaktor | 18 gru 2019 Dziś wiatr będzie nieco silniejszy. Jutro czeka nas przejściowe ochłodzenie. Sprawcą tego zaburzenia jest niż, nazwany przez Niemców „Xander”, który przemierza Bałtyk z zachodu na wschód.

Wiry nad Atlantykiem [POGODA]

Redaktor | 15 gru 2019 Głębokie niże u wybrzeży Europy kierować będą w nasz region ciepłe, polarno-morskie masy powietrza. O rozpadzie tego niżu polarnego mowy na razie nie ma. Trwa dość ciepła jesień.

Deszcz ze śniegiem i gołoledź [POGODA]

Redaktor | 13 gru 2019 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że wystąpią słabe opady marznącego deszczu i mżawki, które będą powodowały gołoledź. Na drogach będzie ślisko.

Wracają chmury [POGODA]

Redaktor | 12 gru 2019 Wyż „Tatjana” szybko przesuwać się będzie na wschód, ustępując miejsca rozległemu niżowi atlantyckiemu „Siro”, którego centrum znajduje się nad Islandią. Stopniowo dostawać się będziemy w zasięg tego niżu, ale…

Jeszcze będzie ciepło… [POGODA]

Redaktor | 11 gru 2019 Wciąż jesteśmy w zasięgu strefowej cyrkulacji atmosfery, co oznacza, że na przemian występują głębokie zatoki niżowe i oddzielające je od siebie kliny wyżowe

Rudi, Siro i Tatjana [POGODA]

Redaktor | 10 gru 2019 Nad przeważającym obszarem Europy dominować będą niże z ośrodkami w rejonie Islandii („Siro”), i Morza Barentsa („Rudi”). Tymczasem w pasie od Półwyspu Iberyjskiego po Niemcy rozbudował się wąskim jęzorem klin wysokiego ciśnienia związany z Wyżem Azorskim. Niemcy nadali mu imię „Tatjana”. Polska znajdować się będzie pomiędzy rozległą zatoką niżową znad morza...

Za dwa dni ochłodzenie, ale niewielkie [POGODA]

Redaktor | 9 gru 2019 Nad półwyspem Skandynawskim, Atlantykiem, przez Islandię po Grenlandię rozciąga się strefa okołobiegunowych, wieloośrodkowych niżów. Ich strefy zachmurzenia w postaci wyraźnej spirali wokół centrum cyklonu znajdują się między innymi nad naszym regionem.

Trochę cieplej, bez większych zmian [POGODA]

Redaktor | 8 gru 2019 Europa zachodnia, środkowa i wschodnia jest w zasięgu rozległych układów niżowych znad morza Norweskiego („Rudi”) i półwyspu Kolskiego („Quentin”). Pozostała część kontynentu jest w obszarze podwyższonego ciśnienia rozciągającym się od Azorów po morze Czarne.