Description of Image

Trzeci Ogrodnik. A jutro „Zimna Zośka” [POGODA]

Redaktor | 14 maj 2020 Znaleźliśmy się pod wpływem wyżu „Quirinius I” znad Atlantyku, jedynie na południu i południowym wschodzie Polski zaznaczy się wpływ niżu znad Ukrainy i falującego frontu atmosferycznego.  

Pochmurno i chłodno {POGODA]

Redaktor | 13 maj 2020 Pomimo pozostawania w masie wilgotnego powietrza, deszcz jednak nie pada, nie licząc opadów frontowych, które mieliśmy w poniedziałek.

Gwałtowne ochłodzenie, deszcz, burze [POGODA]

Redaktor | 11 maj 2020 Od dziś pogoda zacznie się gwałtownie zmieniać. Nadchodzący front atmosferyczny przyniesie burze, ochłodzenie, porywisty wiatr, opady deszczu. W niektórych rejonach polski niewykluczony jest nawet śnieg lub grad.

Tak jak zapowiadaliśmy — weekend ciepły i pogodny [POGODA]

Redaktor | 9 maj 2020 Wyż „Paul” odsunął się w rejon śródziemnomorski, ale sięga wciąż klinem nad Polskę. Nad Atlantykiem — zwanym kuchnią pogody — dzieją się natomiast rzeczy ciekawe. Uformowały się dwa niże — jeden nad zatoką Biskajską, a drugi nad morzem Norweskim, a za nimi, nad Grenlandią i Islandią mamy wyż „Quirinius”.

Ciepły weekend przed Ogrodnikami [POGODA]

Redaktor | 8 maj 2020 Pogodę w Polsce kształtuje słabnący wyż Paul znad Bałkanów. Znajdujemy się jeszcze w chłodnym powietrzu polarnym morskim, które jednak coraz mocniej nagrzewa się w słońcu.

Paul zapanował nad Europą [POGODA]

Redaktor | 7 maj 2020 Obszar Europy Środkowej, w tym Polska, jest w strefie przejściowej między rozległym wyżem „Paul” z centrum nad Belgią, sięgającym klinem po Bałkany a niżem znad morza Barentsa.

Będzie cieplej, ale nie od razu [POGODA]

Redaktor | 6 maj 2020 U nas zaznaczy się w dzień wpływ wyżu znad morza Północnego. Napłynie jeszcze chłodne powietrze polarne morskie. Tak jak zapowiadaliśmy, deszcz, który padał w nocy był ostatnim w tym cyklu. Na następne poczekamy — być może do niedzieli, bo wtedy jest szansa na kolejne opady.

Chłodno i deszczowo, ale już wkrótce znów będzie sucho [POGODA]

Redaktor | 4 maj 2020 Niż „Zlatina” znalazł się już nad morzem Barentsa. Europa środkowa, a także większa część Europy południowej od Hiszpanii po Albanię, oraz wyspy Brytyjskie, znajdują się w zasięgu wyżu Paul, z centrum u północnych wybrzeży Szkocji. Wyż ten będzie się rozbudowywał, obejmując zachodnią Europę.

Pogoda zmienną jest [POGODA]

Redaktor | 3 maj 2020 Nad Europą dominują niże z frontami atmosferycznymi, tylko południowy zachód i krańce północno-wschodnie kontynentu są pod wpływem wyżów. Polska jest w zasięgu niżu „Zlatina”, którego ośrodek znad Danii przemieszcza się nad południową Szwecję. Pozostajemy w polarnej masie powietrza, ale zachodnia storna niżu ściąga do nas chłodniejsze powietrze, z północnych rejonów...

Burzowy początek maja [POGODA]

Redaktor | 2 maj 2020 Pozostajemy pod wpływem starego, wieloośrodkowego niżu Zlatina. Jego centra znajdują się nad morzem Północnym i południową Skandynawią, a cały ten niż wypełniony jest stosunkowo zimnym powietrzem.

Wreszcie pada [POGODA]

Redaktor | 1 maj 2020 Dziś będzie zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu. Od Pomorza, przez Kujawy, Mazowsze, Lubelszczyznę po Podkarpacie przechodzi strefa deszczy, mogą też zdarzać się burze, prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm.

Nieco cieplej i trochę pokropi [POGODA]

Redaktor | 30 kwi 2020 nadal znajdujemy się w zasięgu tej samej rozległej zatoki niskiego ciśnienia, związanej z głównym niżem „Zlatina” znad wysp Brytyjskich. Jego drugi ośrodek „Yve” utworzył się nad Ukrainą. Front atmosferyczny rozdziela północ kraju, gdzie będzie zalegało chłodniejsze powietrze, od południowo zachodniej strony gdzie napłynie cieplejsza polarna morska masa powietrza. My...