Pogoda w Bydgoszczy 8 kwi 05:57 | Redaktor
Zmiana cyrkulacji [POGODA]

Nad Atlantykiem, na styku mas powietrza arktycznego i umiarkowanie ciepłego, tworzy się kolejny niż. jest to sytuacja bardzo typowa. Typowe jest również to, że niż ten będzie przemieszczał się na wschód. Kiedy dotrze nad morze Norweskie, odwróci napływ powietrza z północno zachodniego na południowo zachodni. Stanie się to w piątek, czeka nas wtedy kilka cieplejszych dni. Ale niż ten przejdzie dalej na wschód i znów tylną swą częścią będzie ściągał powietrze arktyczne. Około wtorku wrócimy zatem do punktu wyjścia — znów czeka nas prawdopodobnie dotkliwe zimno.

Czwartek będzie deszczowy zwłaszcza przed południem. Temperatura w czasie opadów wyniesie około 2 stopnie. Po południu prawdopodobnie nieco się rozpogodzi i temperatura może wzrosnąć do maksymalnej wartości około 6 stopni. Tyle też wynosiły temperatury maksymalne w Bydgoszczy przez dwa ostatnie dni. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni. 

Jutro wiatr zmieni kierunek na południowo zachodni i stanie się znów silniejszy. Przewidywany jest wzrost temperatury do około 10 stopni. Raczej bez opadów. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.03, a zajdzie o 19.36. Dzień będzie trwał 13 godzin i 32 minuty.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor