Pogoda w Bydgoszczy 3 kwi 07:36 | Redaktor
Z dnia na dzień jest chłodniej [POGODA]

Nad północnym Atlantykiem mamy cały czas układ wyżowy, a nad Rosją jeszcze niż. Taki układ — zgodnie z prawami fizyki — tworzy swego rodzaju korytarz, przez który napływa do nas ostre, zimne powietrze arktyczne z okolic podbiegunowych.

Wciąż chłodno [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:53

Przeminęło z wiatrem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:27

Wczoraj temperatura w najcieplejszym momencie wyniosła w Bydgoszczy 13 stopni, jest to o wiele więcej niż przewidywano. Na dziś jednak temperatura maksymalna jest przewidywana na poziomie +6 stopni, a niedzielę wielkanocną nad ranem może spaść do -2. 

Dziś początkowo będzie pogodnie, w ciągu dnia jednak nastąpi wzrost zachmurzenia i możliwy będzie przelotny deszcz. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, północny.

Od niedzieli rozpocznie się zmiana dynamiki w atmosferze, czego widomym znakiem będzie zmiana kierunku i prędkości wiatru. Skręci on na zachodni, a potem południowo zachodni. Stanie się tak dlatego, że rolę zacznie odgrywać inny niż, który już się tworzy nad morzem Norweskim. Niestety on również ściągać będzie po zachodniej stronie, współpracując z wyzem atlantyckim, powietrze arktyczne. Na pewno nie będzie więc ocieplenia, a około środy po Wielkanocy możemy nawet spodziewać się nawrotu śnieżnej zimy. 

W Wielkanoc będzie wprawdzie słonecznie i temperatura maksymalna wyniesie w Bydgoszczy około 8 stopni, ale umiarkowany wiatr obniży odczuwalną temperaturę. W poniedziałek natomiast wiatr będzie już silny — wiać będzie z prędkością 40 km/h, a w porywach 80 km/h. Temperatura w poniedziałek nie przekroczy 5 stopni, więc zabawa w dyngusa w tym roku zdecydowanie nie jest wskazana. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.14, a zajdzie o 19.27. Dzień będzie trwał 13 godzin i 12 minut.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor