Pogoda w Bydgoszczy 14 kwi 2021 | Redaktor
Kolejna inwazja arktycznego chłodu [POGODA]

Wyż „Queen” z centrum nad wyspami Brytyjskimi obejmuje już prawie całą zachodnią Europę. po Finlandię na północy i Bałkany na południu. Polska znajduje się na wschodnim obrzeżu tego wyżu, po którym — jak już wczoraj pisaliśmy — spływa arktyczne powietrze.

Bez nadzwyczajności [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:37

Cyrkulacji zachodniej ciąg dalszy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:02

Niektóre prognozy (w tym IMGW), związane z tym napływem, były jednak przesadzone. Nie było (i prawdopodobnie nie będzie, przynajmniej w Bydgoszczy) żadnej śnieżycy, natomiast najchłodniejszy dzień nastąpi jutro i będzie padał ciągły deszcz, który może przechodzić okresami (zwłaszcza wcześnie rano) w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna jutro wyniesie w Bydgoszczy około 5 stopni. Oprócz tego będzie wiał dość silny wiatr północny. Od piątku – soboty temperatury będą już stopniowo coraz wyższe, a początek przyszłego tygodnia powinien być ciepły i wiosenny. 

Dziś natomiast w Bydgoszczy będzie zachmurzenie duże chmurami warstwowymi (co daje wrażenie jednostajnie szarego nieba). Mogą wystąpić niewielkie przejaśnienia, ale niewykluczony jest też przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie około 8 stopni, wiatr będzie północny, słaby lub umiarkowany.  

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.49, a zajdzie o 19.46. Dzień będzie trwał 13 godzin i 57 minuty.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor