Pogoda w Bydgoszczy 11 kwi 07:50 | Redaktor
Dzisiaj będzie ciepło [POGODA]

W najcieplejszej porze dnia temperatura sięgnąć może dziś w Bydgoszczy nawet 19 stopni.

Coraz cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:56

Wreszcie prawdziwa wiosna [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:09

Znajdziemy się w ciepłym wycinku niewielkiego niżu, o którym piszemy od kilku dni. Został on wygenerowany na Atlantyku na głównym froncie chłodnym oddzielającym powietrze umiarkowane od arktycznego i przemieszczał się nad zatoką Biskajską na północny wschód, przez dolną Saksonię. Aktualnie zmierza on nad Danię. Jego ciepły wycinek zamykany jest przez front chłodny, który znajduje się w tej chwili nad zachodnimi Niemcami, krajami Beneluksu i środkową Francją i przesuwa się na wschód. 

Nad centralną Rosją z kolei znajduje się rozbudowany wyż. Różnica ciśnień pomiędzy nim a wspomnianym niżem powodwać będzie występowanie porywistego wiatru południowo wschodniego, w porywach do 50 km/h. 

Jutro niż przejdzie nad południową Skandynawię, a jego front chłodny dotrze do nas od zachodu. Około południa, a być może juz wcześniej, zacznie padać słaby deszcz, a temperatura obniży się od 10 stopni w południe do około 4 wieczorem. Kolejne dni też będą raczej chłodne. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.56, a zajdzie o 19.41. Dzień będzie trwał 13 godzin i 45 minut.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor