Pogoda w Bydgoszczy 5 kwi 07:39 | Redaktor
Poniedziałek Wielkanocny pochmurny i deszczowy [POGODA]

Wspominany już przez nas kilkakrotnie niż nad Skandynawią kształtuje pogodę w naszym regionie. Niż ten niemieckie służby meteo nazwały „Ulli”. Jego front chłodny w nocy przebiegał na linii Szwecja – Dania – wyspy Brytyjskie. Teraz już zaczyna wchodzić nad zachodnią Polskę

Wciąż chłodno [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:53

Przeminęło z wiatrem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:27

Strefa frontu z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem będzie przesuwać się w głąb kraju, a do Bydgoszczy dojdzie popołudniu.

Mimo napływającej chłodnej masy powietrza, temperatura maksymalna wyniesie dziś około 7 stopni. Po około godznie 12 temperatura będzie spadać. Ponownie wzrośnie prędkość wiatru, który będzie dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

Jutro temperatura podobna do dzisiejszej, wiatr będzie nieco słabszy, rano oraz wieczorem możliwe opady śniegu lub śniegu z deszczem. 

Jak widać ludowe porzekadło, „kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata” ma oparcie w faktach. Meteorolog, prof. Teodor Kopcewicz, wyrażał to słowami: „Polska leży w strefie klimatu umiarkowanego o nieumiarkowanych zmianach pogody...”. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.10, a zajdzie o 19.30. Dzień będzie trwał 13 godzin i 20 minut.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor