Pogoda w Bydgoszczy 18 maj 05:15 | Redaktor
Deszcze niespokojne [POGODA]

Na dziś prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Do wieczora opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 75 km/h — ostrzega IMGW

Nadchodzi kolejny niż [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:57

Bardzo zimny koniec lata [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:36

Niż „Lothar” przesunął się znad wysp Brytyjskich nad Skandynawię i będzie odsuwał się nadal na północny wschód. Jego miejsce zajmie nowy niż, który właśnie się tworzy na zachód od Irlandii. Mamy więc klasyczną cyrkulację zachodnią czyli wędrówkę niżów z zachodu na wschód. W czasie takiej wędrówki charkaterystyczne są wahania pogody — po wschodniej stronie niżu napływa najczęściej cieplejsze powietrze z południa, a po zachodniej, czyli „tylnej” stronie — chłodniejsze z północy. 

Dziś w Bydgoszczy będzie pochmurno, zwłaszcza rano oraz przed południem będzie padał deszcz, w ciągu dnia stopniowo słabnący i przekształcający się w opady przelotne. Napływać będzie chłodna masa powietrza (niż jest na wschodzie), temperatura maksymalna wyniesie tylko około 15 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, północno zachodni, ale jak już zaznaczono w czasie burz będzie silniejszy i porywisty. Ciśnienie zacznie rosnąć.

Jutro przelotne deszcze będą już mniej prawdopodobne, ma być więcej przejaśnień i nieco cieplej — do 17 stopni. Nadal niewykluczone będą burze z silnym wiatrem. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.43, a zajdzie o 20.45. Dzień będzie trwał 16 godzin i 2 minuty.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor