Będzie cieplej, ale uwaga na gołoledź [AKTUALIZACJA POGODY 15:30]

Redaktor | 23 sty 2018 Kiedy popatrzy się na mapy przepływu powietrza nad Europą, widać wyraźnie, że nad zachodnią granicę Polski zaczyna napływać już cieplejsze powietrze znad Atlantyku (a bezpośrednio znad Czech i południowych Niemiec), cieplejsze i wilgotniejsze od tego, które wyż Białoruski kierował do nas z Rosji.

Od środy idzie ocieplenie [PROGNOZA 13:00]

Redaktor | 22 sty 2018 Niestety, tym razem muszę napisać, że wbrew naszym zapowiedziom, słońce nie wyszło. Napisałem wprawdzie, że rozpogodzenia sa możliwe, a nie pewne, jednakże wydaje się, obserwując wyniki modeli numerycznych, że spodziewane rozpogodzenie nastąpi - lecz później - po zmroku. Tymczasem spada temperatura. O 12.30 było w Bydgoszczy -5 stopni. Nie jest to spadek dynamiczny, ale wyraźny...

Jaka pogoda na weekend? Sprawdź, czy śnieg się utrzyma

Redaktor | 20 sty 2018 Po czwartkowym przejściu cyklonu w atmosferze uspokoiło się. Jak pisaliśmy, Bydgoszcz miała to szczęście, że była "w oku cyklonu". W południowej części niżu wiatr był znacznie silniejszy i wyrządził wiele szkód. Na południu Polski prędkość huraganu nocą z czwartku na piątek przekraczała miejscami  w porywach 100 km/h.

Nadciąga orkan Fryderyka [POGODA]

Redaktor | 18 sty 2018 IMiGW ostrzega: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 80 km/h, początkowo z kierunków południowych skręcający na zachodni i północno-zachodni. Jednocześnie będą występowały opady śniegu, które w połączeniu z silnym wiatrem będą miejscami powodowały zawieje i zamiecie śnieżne.

W oku cyklonu [AKTUALIZACJA, PROGNOZA 10:45]

Redaktor | 18 sty 2018 Jest ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed silnym wiatrem. Dziś wieczorem Bydgoszcz znajdzie się w „oku cyklonu”. To zjawisko spowoduje głęboki niż z zachodu.

Zimno [PROGNOZA 7:00]

Redaktor | 15 sty 2018 Cały czas obowiązuje ostrzeżenie Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej o śnieżycy we wtorek. Tymczasem dziś zimno, a czeka nas gwałtowny spadek ciśnienia.