Pogoda w Bydgoszczy 2 maj 2019 | Redaktor
Ciepło? Już było… [POGODA]

Z każdym dniem prawdopodobieństwo deszczu będzie teraz większe. Czekamy na zakończenie tragicznej suszy. Ale będzie zimno. Ocieplenie przewidziane jest dopiero za tydzień.

Po północnej stronie frontu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 04:59

Chłodny front przyjdzie po południu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 04:52

Wszystkiemu winien jest niż Werner (nazwany tak oczywiście przez niemiecką służbę DWD, która niżom i wyżom nadaje imiona), który przesunął się znad morza Białego nad Finlandię i Bałtyk. Zgodnie z podstawowym prawem meteorologii, niż na półkuli północnej obraca masy powietrza wokół swego centrum, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Oznacza to, że Werner,  po swojej zachodniej stronie, ściąga arktyczne powietrze do nas. 

Będzie więc zimno, a jakby tego było mało, będzie wiać silny zachodni wiatr, który dziś osiągać może w Bydgoszczy i okolicach 30 km/h, a w porywach do 60. Temperatura maksymalna raczej nie przekroczy dziś 10 stopni.  Po południu, a zwłaszcza wieczorem powinien dziś padać deszcz. 

Jutro niż się pogłębi, ale jednocześnie odejdzie nieco na północny wschód. u nas będzie szansa na rozpogodzenia, nadal jednak będzie maksymlanie 10 stopni, może 12 w przypadku nasłonecznienia. 

W sobotę nadejdzie nad nasze wybrzeże płytki niż wtórny.  W nocy z piątku na sobotę temperatura może spaść nawet poniżej zera, a w ciągu dnia w sobotę raczej nie przekroczy 10 stopni, padać będzie deszcz, rano może się nawet zdarzyć przejściowo śnieg. 

Taka pogoda utrzyma się niestety przez cały tydzień. Dobra wiadomość jest taka, że deszczu powinno być dużo, co pozwoli być może wyrównać straszliwy deficyt wilgoci w glebie.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.14, a zajdzie o 20.18. Dzień będzie trwał 15 godzin i 4 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor