Pogoda w Bydgoszczy 11 sty 2019 | Redaktor
Donald panuje, Angela odchodzi [POGODA]

Bardzo głęboki niż Donald przesunął się już nad morze Białe. Klin wyżu Angela ustępuje pod naporem kolejnego niżu

Niedziela jeszcze pochmurna [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:01

Powiew północy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 18 wrz 07:14

Ten następny niż nazywa się Eugen, a nazwy te zostały wymyślone przez niemiecką państwową służbę meteorologiczną DWD.  Tymczasem przez Polskę przejdzie front ciepły związany jeszcze z niżem Donald.  Najlbiższej nocy sposowduje on wzrost temperatury do wartości wyższych niż zero, a padający po południu i wieczorem śnieg, przejdzie w nocy w deszcz. Będzie to oznaczało prawie na pewno ślizgawicę, bo deszcz ten będzie padał na zmarzniętą ziemię. Od tej pory temperatura będzie już rosnąć.

Zanim to jednak nastąpi, dziś w ciągu dnia będzie temperatura rosnąca od -2 do - 1 stopnia, zachmurzenie duże i wiatr południowo zachodni o rosnącej sile, do 20 km/h wieczorem, a w porywach do 50.

W sobotę - jak wspomniano - odwilż, temperatura około +1 stopnień. W niedzielę około +5 stopni i od poniedziałku powrót do temperatur bliskich zeru - w nocy nieco niższych, a w dzień nieco wyższych od zera. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.58, a zajdzie o 15.54. Dzień będzie trwał 7 godzin i 56 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor