Pogoda w Bydgoszczy 2 kwi 2019 | Redaktor
Dziś słońce, zimno i wiatr, od jutra ocieplenie [POGODA]

Kończy się napływ chłodniejszego powietrza, ale wzmagać się będzie prędkość wiatru.

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Ośrodek wyżowy znad Bałtyku wędruje nad Białoruś i Rosję. Tam powstaje inwersja temperatur i bezchmurna pogoda, która jest jej skutkiem.
Tymczasem na zachodnie Europy rozwijać się będzie niż.  Jego centrum w środę znajdzie się nad Alpami. Jak już przewidywaliśmy, obecność wyżu na wschodzie i niżu na zachodzie od Polski spowoduje, że zmieni się kierunek napływu powietrza na południowy. Rozpoznamy to przede wszystkim po kierunku wiatru.

Wiatr ten spowoduje, że mimo słonecznej pogody trudno nam będzie czuć się wiosennie. Masa powietrza, która napłynęła ze wschodu jest jeszcze chłodna i jakiś czas (do jutra) potrwa zanim dojdzie do jej wymiany. 

Dziś będzie w Bydgoszczy nadal pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 10 stopni. Wiatr osiągać będzie prędkości rzędu 40 km/h, w porywach – do 80.

Najbliższej nocy nie powinno już być przymrozku. W środę nieznaczny wzrost zachmurzenia, możliwy przelotny deszcz, spadek ciśnienia i wzrost temperatury do około 15 - 18 stopni, w czwartek znów niemal bezchmurnie, wciąż z silnym wiatrem — nadal ciepło. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.20, a zajdzie o 19.24. Dzień będzie trwał 13 godzin i 4 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor