Pogoda w Bydgoszczy 19 cze 2019 | Redaktor
Fala ciepła przed Bożym  Ciałem [POGODA]

Znajdujemy się pomiędzy wyżem „Tale”, który wciąż jeszcze istnieje nad Litwą i Białorusią, a niżem „Momo" znad morza Północnego.

Powtórka [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:10

Przedzimowe słoty [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 30 lis 07:03

Taki układ, wyż na wschodzie, a niż na zachodzie, zgodnie z prawami fizyki (niż na półkuli północnej obraca masy powietrza wokół swego cenrum przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, wyż zgodnie z nimi) powoduje napływ powietrza z południa. A tam znajduje się powietrze ciepłe.

W najbliższych dwóch dniach będzie więc znów coraz goręcej, temperatura maksymalna w Boże Ciało może nawet przekroczyć nieznacznie 30 stopni. Wczoraj w Bydgoszczy było w najcieplejszym momencie 25,9 stopnia.

Niż „Momo”, tak jak większość niży pochodzących znad północnego Atlantyku, prowadzi jednak za frontem ciepłym front chłodny, więc będziemy mieli powtórkę scenariusza sprzed tygodnia: po gorącym czwartku przyjdzie front chłodny, z deszczami i burzami w czwartek wieczorem i zwłaszcza w piątek, a w chłodnym powietrzu, które potem napłynie, zbuduje się nad Europą zachodnią wyż, który odwróci sytuację i spowoduje u nas napływ z północy.

Na razie jednak zalegała będzie ciepła masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie spada. Dziś zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Nie są wykluczone, choć dziś jeszcze mało prawdopodobne, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna wyniesie dziś około 27 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, południowo-wschodni lub wschodni. 

Jutro zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże. Zwłaszcza po południu i wieczorem wystąpią burze z opadami deszczu. Temperatura maksymalna do 30 stopni. Wiatr umiarkowany, najpierw południowo–wschodni, skręcający na zachodni i północno–zachodni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.20, a zajdzie o 21.18. Dzień będzie trwał 16 godzin i 57 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor