Pogoda w Bydgoszczy 15 cze 2019 | Redaktor
Gwałtowne burze przyjdą najbliższej nocy [POGODA]

Wczoraj maksymalna temperatura w Bydgoszczy wyniosła 27,1 stopnia, choć w mediach społecznościowych pojawiały się zdjęcia termometrów samochodowych, wskazujących ponad 30.

Blokada cyrkulacji zachodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:27

Trzeba zdawać sobie sprawę, że termometr mierzy zawsze temperaturę swojego czujnika. Termometr samochodowy, z czujnikiem umieszczonym w pobliżu rozgrzanej karoserii, ma zatem zawsze latem tendencję do znacznego zawyżania temperatur. Prawidłowy pomiar temperatury wymaga zacienionego, przewiewnego miejsca, z dala od rozgrzanych na słońcu przedmiotów.

Wyż „Sybille” usuwa się na wschód, natomiast od zachodu zbliża się niż „Ludger” z frontem atmosferycznym i linią zbieżności (czyli spotkaniem dwóch kierunków przepływu mas powietrza). Dojdą one do nas najbliższej nocy.

Sobota będzie słoneczna, z temperaturą maksymalną do 30 stopni, a wiatr będzie umiarkowany południowo wschodni, z prędkością do 30 km na godzinę, a w porywach do 50. Ciśnienie gwałtownie spada i swoje minimum osiągnie wieczorem. Po południu zacznie się chmurzyć, a późnym wieczorem i w nocy bardzo prawdopodobne są burze, z obfitym deszczem i bardzo silnym wiatrem, w porywach do 100 km na godzinę. Po przejściu frontu, rano, znów się rozpogodzi, ciśnienie zacznie rosnąć, nastąpi zmiana kierunku wiatru na zachodni. W chłodnym powietrzu polarnym napływającym z północnego zachodu tworzyć się będzie kolejny wyż, przynoszący stopniowo poprawę pogody i uspokojenie w atmosferze, ale też znaczne ochłodzenie — w niedzielę maksymalna temperatura przewidziana jest na 20 stopni. Już w poniedziałek obejmie on swoim zasięgiem cały kraj.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.20, a zajdzie o 21.16 Dzień będzie trwał 16 godzin i 55 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor